Záchrana dat z disku: Jak na to?

Napadlo vás někdy, že vaše data nejsou v bezpečí? A tím nemáme na mysli útok hackera, ale prachobyčejné selhání hardwaru – odejde pevný disk a přijdete o důležité soubory, které jste si zapomněli zálohovat… Je to skutečně tak horké a existuje způsob, jak data zachránit?

Jak poznáte, že jde do tuhého?

Pokud se váš počítač či notebook začne chovat „podivně“, je na místě záchrana dat. V praxi jde o nutnost častého restartování v důsledku zamrzání sytému, podivný šramot linoucí se z útrob, ale také příliš hlučná činnost pevného disku i v momentě, kdy evidentně nevykonáváte náročnou práci.

Tip: Přečtěte si, co s notebookem, když do něj nateče voda.

K dalším příznakům patří nemožnost kopírování nebo smazání určitých souborů, chyby a kazy na fotkách, které jste dříve nezaznamenali, případně systémové hlášení o nedostupnosti dat a chybách (např. read-error nebo disk write-error).

Jak zachránit data ještě předtím, než bude pozdě?

V prvé řadě zachovejte klid. Neuděláte-li zbytečnou chybu, nemusíte o data přijít ani v případě, že se vám situace jeví jako fatální. Ať už jde o softwarové, elektronické nebo mechanické poškození disku, odborníci dokáží hotové divy. Obecně lze říct, že kvalitní servis dokáže zachránit data s až 95% úspěšností. Rozsah a kvalita obnovení závisí na stupni poškození pevného disku, fragmentaci, množství souborů určených k záchraně a dalších faktorech.

Buďme však trochu konkrétnější. Kdo vám se záchranou dat zaručeně pomůže? Obraťte se na ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., které nabízí široké spektrum servisních služeb (mimo jiné také servis UPS).

Na webových stránkách servisního centra najdete ucelený postup na téma záchrana dat – dodržíte-li uvedené postupy, s nejvyšší pravděpodobností o drahocenný obsah svého disku nepřijdete. A to ani v případě, že se do něj dostala tekutina nebo jste data přepsali jinými soubory.

Profesionálové z ABAXu působí v rámci celé ČR, takže ať už jste z Prahy, Ostravy nebo Brna, neváhejte svá data svěřit právě jim. Ať už jde o obnovu pevného disku nebo servis APC či notebooků, překvapí vás rychlost, kvalita odvedené práce i cena.

Mohlo by vás zajímat: V souvislosti s ABAX jsme v minulosti publikovali článek o tom, zda se vyplatí oprava porouchaného notebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *