Vyplatí se oprava porouchaného notebooku?

Pro současnou počítačovou generaci je notebook samozřejmost, ale není to tak dávno, kdy byly laptopy cenově nedostupné a mohli si je dovolit jen „vyvolení“. Doba se naštěstí změnila a dnes jsou přenosné počítače nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Cenově šly dokonce tak nízko, že zcela zastínily klasické desktopy. Daní za nízkou cenu je bohužel mrzká kvalita zpracování a to často i v případě notebooků takzvané střední třídy. Rozhodnete-li se ušetřit a pořídíte-li si levnější model, pravděpodobně vám dříve nebo později vypoví službu.

Nechceme malovat čerta na zeď, protože i velmi levné notebooky mohou vydržet řadu let nepřetržitého provozu, ale faktem je, že jsou u současných počítačů poruchy mnohem častější. Ať už máte doma špičkovou herní mašinu, nebo jen dotykové zařízení pro surfování na webu a kancelářskou činnost, nezapomeňte pravidelně zálohovat.

Závady se nevyhýbají ani značkám, které kdysi platily za nejkvalitnější. HP servis je v posledních letech vytíženější než kdy dříve a podobně jsou na tom i ostatní výrobci. Na druhou stranu musíme připustit, že větší objem oprav samozřejmě souvisí i s mnohonásobně větším počtem prodaných zařízení. Ale zpět k tématu – co si počít v momentě, kdy vám notebook vydechne naposledy? Vyplatí se ho opravit, nebo je výhodnější investovat nového?

Většina servisů si za opravy účtuje nemalé peníze, které často převýší aktuální hodnotu daného notebooku. Vždyť nejlevnější modely (nebereme-li ohled na ještě levnější mini-notebooky) stojí cirka 7 000,- Kč. V případě dražších počítačů je oprava levnější než koupě nového, ale jak je na tom levnější sortiment?

Obrátíte-li se na někoho, kdo vám zaručí nejnižší možné ceny náhradních dílů, pak se oprava vyplatí. Solidní servis notebooků musí provést vstupní diagnostiku a opravu provede až poté, co odsouhlasíte koncovou cenu.

Nemáte-li se na koho obrátit, vsaďte na služby společnosti ABAX servisní centrum s.r.o., která se opravami notebooků zabývá více než 15 let. Poskytuje servis na modely všech značek a disponuje pobočkami v rámci celé ČR. 800 zakázek měsíčně a 80 % realizovaných oprav jsou pádnými argumenty, proč svůj stroj svěřit právě odborníkům z ABAXU. Tím dalším je nízká cena – ABAX nakupuje náhradní díly přímo od výrobců nebo světových distributorů a můžete se tak spolehnout, že ta opravu zaplatíte jen tolik, kolik skutečně musíte. Více na www.abax.cz.

Foto: sxc.hu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *