Originální a neoriginální náplně do tiskáren – v čese liší?

Hledáte náplň do vaší tiskárny? Pokud ano, jistě jste se setkali se dvěma důležitými pojmy, jako je označení neoriginální a originální. To se může týkat oblasti, kdy hledáte cartridge do vaší inkoustové tiskárny, stejně jako oblasti, kam patří tonery do tiskáren laserových. Podívejme se proto na hlavní rozdíly, které souvisejí s kvalitou, cenou, ale i kompatibilitou nebo dostupností.

Čím je charakteristická originální cartridge nebo toner?

Pokud je něco originální, znamená to, že za tím stojí konkrétní výrobce, od kterého máte třeba ono klíčové zboží – v tomto případě tedy svou tiskárnu. Společnost se tak zaměřuje i na výrobu spotřebního materiálu, který na trh následně dodává. Originální náplně poznáte poměrně snadno. Jsou označeny především logem výrobce. Třeba:

  • HP
  • Canon
  • Samsung

Stejně jako u jiného originálního zboží, i v oblasti náplní samozřejmě musíte počítat s tím, že podstatnou část ceny platíte hlavně za značku. Objektivně tedy musíme říci, že takové náplně patří k nejdražším. Na druhou stranu je zde jistota stoprocentní kompatibility, stejně jako jistota plnění záručních podmínek, které s tiskárnou souvisí.

Jak vypadají neoriginální, též alternativní náplně?

Jak už tušíte, vyrábí je řada společností, které nejsou přímo spjaté s výrobcem. Přesto jednotlivé prvky mohou být ze stejných závodů, ve stejné kvalitě. Ukázkou může být společnost Tonera, která se i na takové tonery a cartridge přímo specializuje. Má dvacetiletou tradici, dvě kamenné pobočky, stoprocentní hodnocení na Heurece a možnost dodání tentýž den – v rámci pražského centra. To jasně ukazuje, že i tento typ náplní má své zákazníky, stejně jako kvalitní výrobce.

Výhodou je samozřejmě nízká cena, stejně jako kvalita tisku. Ta je srovnatelná s originálem. Stejně tak je jistotou i kompatibilita s vaší tiskárnou. Mnohdy však mají tyto neoriginální náplně výhodu v tom, že je lze koupit v různých typech s ohledem na výtěžnost. Logicky tedy kupujete „plnější“ variantu, se kterou vytisknete více, než s originálem. Přesto je stále levnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *