Zdravá záda doma i v kanceláři: ergonomické monitory pro každého

O dostatečné polohovatelnosti monitoru se říká, že je při dlouhodobé práci na počítači důležitější než polohovatelná židle. Monitor by totiž měl být ve výšce očí uživatele, jinak dochází k nepřirozenému ohýbání hlavy v krčních obratlech. Tím si každý z nás přinejmenším do budoucna koleduje o zdravotní problémy. Pojďme se na ergonomické LCD monitory podívat blíže.

Správné sezení – půl zdraví?

Schopnost přizpůsobit se výšce očí uživatele i sklonu jeho pohledu se vyplatí nejen, pokud se u počítače střídá víc lidí, ale také v případě, kdy jeden člověk střídá dvě židle. Také to je totiž doporučováno lidem, kteří u počítače tráví hodně času. A to bez ohledu na to, zda mají zdravotní potíže, nebo (dosud) ne.

Běžný monitor dostatečně univerzální polohování neumožňuje – pokud ho tedy nemíníte podkládat knížkami a dle potřeby je neustále přeskládávat. S ergonomickým monitorem si každý snadno změní jeho výšku jedním pohybem tak, aby horní hrana obrazovky byla v úrovni očí. Díky tomu je možné sedět opravdu správně. Dlouhé hodiny v kanceláři se tak na tom nejcennějším, co každý z nás má, neprojeví až tolik výrazně.

Ergonomické monitory pořídíte i za dobrou cenu

Až proto budete příště kupovat monitor, dejte při výběru důraz na polohovatelnost stojanu. Jedině tak si domů nebo do kanceláře pořídíte zařízení, které vám při dlouhodobé sedavé činnosti pomůže s prevencí od bolesti a dalších souvisejících problémů.

Pokud se u nadstandardně kvalitních monitorů bojíte zvýšené ceny, zkuste repasované monitory. Jejich cena je snížena dočasným používáním ve firmách, přitom jsou ale před opětovným prodejem vždy důkladně přezkoušeny. V bezpečí tak zůstane nejen vaše páteř, ale také peněženka a možnost nenechat se při práci ničím vyrušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *