Vyplatí se oprava drahých tabletů a smartphonů?

Pořídili jste si nový tablet nebo chytrý telefon a nemůžete ho odložit z ruky? Ani se vám nedivíme, high-endová zařízení od výrobců Apple a Samsung si zkrátka zamiluje každý. Intuitivní a přesto komplexní operační systém, velmi rychlé reakce, výkon na rozdávání a nespočet propracovaných aplikací a her nedá spát ani těm, kteří se v technice příliš nevyžívají. Tablety a smartphony se zkrátka staly nedílnou součástí mladé generace a dopustit na ně nedají ani ti starší. Jenomže co si počít v případě, kdy se na drahém zařízení objeví závada, kterou jste způsobili vlastní vinou?

Elektroniku si můžete pojistit, ale…

Prodejci se vám budou snažit nabídnout „šikovné“ pojištění, v rámci kterého elektroniku opraví nebo vymění za novou i tehdy, když nejde o výrobní vadu. Pokud jste si však četli podmínky pojistky, zřejmě vás některé body zarazily. V praxi jde o sázku do loterie a je jen na pojišťovně, jestli nevyužije kličky a nevymluví se, že se pojištění na vaší situaci nevztahuje. V lepším případě budete platit spoluúčast, která cenu pojistného (která není vůbec malá) výrazně navýší. Náš subjektivní názor zní – pojištění smartphonu a tabletu nebrat.

Levnou elektroniku můžete vyhodit, high-endové modely pošlete do servisu

Oprava tabletu a smartphonu se v případě levnějších modelů nevyplatí, ale pokud jste si pořídili iPad, rozhodně byste ji měli zvážit. Samozřejmě jen v případě renomovaného servisu, který vám nabídne přijatelnou cenu. Zaplatit 4 – 5 tisíc za opravu je přeci jen přijatelnější než kupovat zbrusu nové zařízení.

Jedním ze servisu, které provádí Apple a Samsung servis, je společnost ABAX servisní centrum s.r.o. Ta poskytuje profesionální služby téměř 20 let a nabízí nejen dlouholeté zkušenosti, ale především rychlou a levnou opravu v rámci celé České republiky. Proč hledat servis, když staší vyplnit objednávku a o nic víc se dál nestarat? ABAX zajistí vše od odvozu až po doručení domů nebo do firmy.

Na ABAX se můžete obrátit nejen v případě hardwarové poruchy (prasklé sklo, výměna displeje, opravy audiokomponentů…) – nabízí také kompletní softwarovou podporu, v rámci které vám nainstaluje OS, upgraduje firmware, nainstaluje aplikace nebo zachrání data.

Samsung a Apple servis probíhá na moderních pracovištích se špičkovým vybavením a úspěšnost oprav je velmi vysoká. Podle statistik souhlasí s opravou drtivá většina zákazníků, což znamená, že je rentabilní a vyplatí se vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *