Vyplatí se koupit duální přenosný monitor Misura?

Notebooky jsou skvělí pomocníci, které můžeme brát sebou prakticky kamkoli. Umožňují nám pracovat a bavit se na cestách, v hotelu či doma. Jejich přenosnost a flexibilita však sebou donedávna přinášela daň v podobě malého displeje. Toto nedávné omezení je však dnes již minulostí. Na trhu jsou dostupné přenosné monitory, které dokáží pracovní plochu notebooku zvětšit. Jedním z nich je i přenosný LCD monitor Misura ID-3M1303D, který jsme se rozhodli vyzkoušet. Jedná se o takzvaný duální monitor – skládací patentovanou konstrukci, která obsahuje dva LCD monitory s full HD rozlišením.

Poté co jsme rozbalili krabici s monitorem, uviděli jsme předmět, který se tvarem a rozměry blížil běžnému notebooku. Šlo o 13″ přenosná LCD, umístěná na promyšlené konstrukci, díky níž jde celý systém složit jako leporelo. Součástí balení byly i kabely USB-C, USB-A a HDMI, s jejichž pomocí se propojují monitory s notebookem. Instalace je triviálně jednoduchá. Uprostřed mezi obrazovkami je nastavitelná konstrukce, kterou jsme nasadili na obrazovku vašeho notebooku. Jak můžete vidět na unboxing videu, které zachycuje instalaci menší 10″ verze, její velikost je univerzální, snadno se přizpůsobí jakýmkoli rozměrům notebooku.

Poté jsme propojili monitory s notebookem pomocí USB-C kabelů a v nastavení Windows jsme upravili velikost obrazovky. A to je vše. Rázem jsme měli k dispozici trojnásobnou pracovní plochu, která umožnuje mít pohodlně otevřeno několik oken vedle sebe. Trochu jsme se obávali o zvýšenou spotřebu notebooku, ale i v tomto ohledu nás duální monitor Misura příjemně překvapil. Doba, po kterou byla baterie schopna napájet notebook s přídavnými monitory, byla kratší pouze asi o 10 procent. Pokud chcete mít k dispozici velkou pracovní plochu kdekoli potřebujete, je duální monitor Misura skvělá volba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *