Jaké trendy velí webdesignu v roce 2021?

Než se pustíte do tvorby webu nebo si najmete někoho, kdo se vytvoření web stránky zhostí místo vás, seznamte se s nejnovějšími trendy ve světě webdesignu. Na otázku, proč byste je měli znát, se nabízí prozaická odpověď – aby váš projekt vypadal moderně a svěže – nikoliv jako před deseti lety, kdy na internetu prodávalo něco úplně jiného.

Tlumené barevné palety

Tlumené barvy jsou barvy, které mají nízkou sytost. V podstatě jde o opak barev živých, které jsou momentálně mimo hru. Tlumenost evokuje pocit bezpečí i nostalgie. Odkazuje na časem prověřené hodnoty a budí pocit důvěry.

Jednoduché vizualizace dat

Cílem vizualizace dat je zprostředkování komplexních informací v jednoduché a lehce pochopitelné formě. Komunikace s uživateli je díky nim mnohem jednodušší, než kdyby měli data k dispozici ve standardní podobě.

Všudypřítomné geometrické obrazce

Zatímco vloni to byly abstraktní a tekoucí tvary, letos je nahradily pevně dané tvary a vzory s tvrdými hranami. Společně s tlumenými tóny vytváří perfektní kontrast.

Ploché ikony a ilustrace

Ikony mohou být velmi silnými nástroji vizuální komunikace. Používáme je na sociálních sítích, ale také na webu a dalších místech online světa. Vhodně zvolená ikona vydá za tisíc slov. Momentálně jsou trendy s plochým vzhledem.

Klasická serifová písma

Serifová neboli patková písma patří k nejstarším typům, které se stále používají. Proč mnohé z těchto fontů přežívají již od 15. století? Vysvětlení je nasnadě: jsou elegantní, působí důvěryhodně… a dobře se čtou.

Nejvýznamnější trendy současného webdesignu již znáte – teď už se jen obrátit na někoho, jehož tvorba web stránek uspokojí vaše vysoké nároky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *