5 největších důvodů, proč se repasovaný notebook vyplatí

Sháníte výkonný a spolehlivý notebook, ale nemáte dostatečně velký rozpočet na pořízení nového kusu? Neslevujte ze svých nároků a pořiďte si repasovaný. Důvodů, proč se takto rozhodnout, je celá řada. Ty zásadní vám prozradíme v tomto článku.

1. Kvalita a nadprůměrná odolnost

Do nabídky repasovaných notebooků se obvykle dostávají modely vyšších tříd. Což v praxi znamená mnohem kvalitnější, a tedy i odolnější materiály oproti sortimentu nižší třídy. Můžete se spolehnout na to, že takový stroj vydrží v bezproblémovém provozu podstatně déle. Logicky to neplatí pouze pro notebooky, ale také pro repasované počítače.

2. Uživatelský komfort

Dalším důvodem, proč je o levné notebooky enormní zájem, je jejich nadstandardní výbava. V době uvedení na trh patří mezi to lepší, co je v dané době k mání – díky tomu disponují prvky, o nichž si mohou majitelé běžných kancelářských laptopů nechat jen zdát. Řeč je například o displeji s lepším pozorovacím úhlem, příjemnější klávesnici, efektivněji řešeným odvodem tepla a dalšími důležitými detaily, které přispívají k vysoké úrovni uživatelského komfortu.

3. Dostupný servis a náhradní díly

Repasovaným notebookům značek HP, Dell, Fujitsu, Toshiba či Lenovo hraje do karet delší životní cyklus. Díky tomu je poměrně jednoduché sehnat jakýkoliv náhradní díl nebo zařízení upgradovat (navýšit paměť, vyměnit HDD apod.).

4. Bezproblémová záruka

Fakt, že jde o použité zboží, neznamená ztrátu záruky. Prodejci poskytují na sortiment repasované výpočetní techniky plnohodnotnou záruku – obvykle na 12 měsíců, což je při nákupu na firmu obvyklá lhůta.

5. Ekologické řešení

Zájem o ochranu životního prostředí rok od roku stoupá a každá možnost, jak alespoň trochu přispět k lepšímu světu, je vítaná. Repasované notebooky jsou proto dobrou volbou pro každého, komu není ekologie lhostejná a upřednostňuje nákup staršího produktu před novým zbožím, jehož výroba není nijak šetrná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *