Vybíráme notebook do 7 000 Kč

Říká se, že při výběru notebooku do 15 000 Kč je rozhodování spíše o pocitech a všechny modely v této cenové relaci udělají přibližně stejnou službu. My jsme laťku posunuli ještě níž a zaměřili se na laptopy, které pořídíte za poloviční cenu. Máme za to, že se srovnání vyplatí a je na místě nákup promyslet. Ti z vás, kteří plánují nákup nového stroje a mají omezený rozpočet, naše porovnání jistě ocení. Jdeme na to.

1.) HP 655

Notebooky HP se těší všeobecné oblibě a ani nejlevnější kousek, který je momentálně k mání, běžného uživatel nezklame. Šasi je povedené a odolné a na matně šedé barvě nejdou případné škrábance příliš vidět. Matný HD displej s úhlopříčkou 15,6” zobrazuje poměrně pěkně a na firemní prezentace nebo sledování multimédií plně dostačuje. Překvapil nás čistý zvuk, který se line z reproduktoru Altec Lansing i baterie, která notebook udrží až 6 hodin v provozu. Na běžné kancelářské práce a pro nenáročné uživatele, kteří počítač využívají pro brouzdání na internetu, sledování filmů a hraní starších her je tohle „hápéčko“ jako stvořené.

HP 655

2.) ASUS X55U-SX018

Na notebooky Asus veřejnost v posledních letech změnila názor a pravdou je, že se výrobce opravdu snaží. ASUS X55U-SX018 patří mezi low-endové modely, ale nevypadá věru zle. Opět se můžete těšit na kvalitní 15,6” displej (tentokrát lesklý), ale budete se muset smířit s nižší kapacitou baterie (cca 3 hodiny). Do terénu se proto příliš nehodí a své místo si najde v kanceláři nebo doma. Potěšila nás přítomnost numerické klávesnice, kterou jsme na HP 655 nenašli. O zvuk se opět starají repráčky Altec Lansing.

Asus

3.) Lenovo IdeaPad G585

Favorita jsme si nechali na konec. Pro Lenovo máme slabost a od Lenovo IdeaPad G585 jsme čekali více než od obou výše uvedených modelů. Design vás ohromí a netipovali byste, že laptop nestojí ani 7 000 Kč. Vypadá luxusně a ostudu vám určitě neudělá. Nicméně není tak robustní jako dražší modely a měli byste se k němu chovat ohleduplně. Displej je lesklý, baterie vydrží cca 4 hodiny a na klávesnici nechybí numerický blok.

Lenovo

Kdo je vítěz?

Všechny modely disponují 2 GB operační paměti a 320 GB pevným diskem. V HP a Lenovo tepe procesor AMD Brazoz E-1-1200 taktovaný na 1,4 Ghz a v Asusu najdete AMD dual core E450 1,5 Ghz. Výkon a parametry jsou tedy takřka identické a rozhodnutí spočívá v… osobním pocitu. Tak je to nakonec pravda, ale největší dojem na nás přesto udělalo Lenovo. Na druhou stranu za ním ostatní modely v ničem nezaostávají.

Pokud vás levné notebooky zaujaly a chcete si na ně udělat vlastní názor, koukněte na recenze a podrobné info na známém srovnávacím portálu www.srovname.cz. Právě zde najdete seznam ověřených prodejců, který tyto stroje prodává za nejnižší možnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *