Virtuální servery: Výkonné, levné a nenáročné na správu

Došli jste k závěru, že vám parametry běžného hostingu nevyhovují a zároveň nevyužijete potenciál vlastního serveru? V tom případě se snažte najít optimální kompromis. Pravděpodobně se nakonec přikloníte k VPS neboli virtuálním serveru. K virtualizaci se přiklání stále více firem, protože je v mnoha ohledech výhodnější než ostatní řešení. Skvělým příkladem je nabídka virtuálních serverů od Coolhousingu. Prozradíme vám, proč byste o pronájmu VPS měli uvažovat i vy.

Co je to virtuální server?

Virtuální server není nic jiného než vyhrazená část fyzického serveru s vlastní instalací OS a služeb. Jak jsme zmínili v úvodu, jedná se o perfektní řešení pro zákazníky, kteří vyžadují „něco mezi hostingem a dedikovaným serverem“.

Jak tomu máte rozumět? VPS nabízí výhody dedikovaného serveru za mnohem výhodnější cenu. Uživatel virtuálního serveru se nemusí starat o hardware a v případě scházejícího výkonu se o navýšení postará provozovatel. Operační systém se instaluje prostřednictvím virtuální mechaniky přímo ve webové administraci.

Proč si pronajmout virtuální server u Coolhousingu?

Není VPS jako VPS. Aneb proč byste měli zvážit pronájem virtuálního serveru právě u společnosti Coolhousing? Důvodů je vícero – například bezkonkurenční poměr ceny a parametrů. Díky špičkové technologii Red Hat KVM je garantován vysoký výkon. Dostupnost zajišťují dva nezávislé body připojení virtualizačního nodu. Datové přenosy jsou bez limitů, a to i ze zahraničí.

Správa VPS probíhá přes webový prohlížeč, VNC nebo virtualizační konzoli. VPS lze restartovat, reinstalovat a obnovit snadno a rychle – stačí jedno kliknutí a je to.

K dalším benefitům patří automatické zálohy za tři předchozí dny. Klienti mohou pro pravidelné zálohy využít službu externího datového úložiště.

Dobrá zpráva je, že se nebudete muset obávat DDos útoků, protože Coolhousing disponuje vlastním Scrubbing centrem a kvalifikovanými techniky, kteří mají hluboké znalosti a letité zkušenosti. Za zmínku rozhodně stojí také členství ve skupině Fenix.

Pokud vás virtuální server od Coolhousingu zaujal, přečtěte si o něm více na https://www.coolhousing.net/cz/vps-virtualni-privatni-server.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *