3D tiskárny usnadňují práci lidem napříč mnoha obory

Trojrozměrný neboli 3D tisk je fenomén ve světě moderních technologií. Na druhou stranu ale prvopočátky aditivní výroby spadají až do druhé poloviny 20. století. Již v roce 1986 si nechal Charles Hull patentovat technologii stereolitografie, která spočívá v trojrozměrném tisku UV laserem a tekutým fotopolymerem. Vraťme se však do současnosti. 3D tisk je naprosto běžná záležitost a nadšenci si pořizují vlastní 3D tiskárny pro domácí použití. Velkou výhodou trojrozměrného tisku je výroba předmětů složitějších tvarů, které by bylo nemožné vytvořit jinak. Následující informace nám poskytlo centrum 3D tisku 3Dees.

Co je podstatou 3D tisku?

3D tisk je aditivní proces, v rámci kterého dochází k převodu elektronických dat na fyzický objekt. Výsledkem je detailní model z postupně vrstveného materiálu (plast, práškový kompozit, fotopolymer atd.).

S trojrozměrným tiskem souvisí i 3D skenování. Jedná se o převod fyzického objektu na trojrozměrný model do počítačové vizualizace. Technologie se využívá například při výrobě součástek – skener převede předmět do počítače a poté se vytiskne na 3D tiskárně.

Využití 3D tisku v praxi

Díky trojrozměrnému tisku jsou výrobní procesy napříč mnoha průmyslovými segmenty jednodušší, levnější a rychlejší.

3D tisk rozšiřuje možnosti tvorby kreativců z reklamních agentur, architektů a designérů, umělců a v neposlední řadě usnadňuje přípravu lékařům. Na trojrozměrné tiskárně lze vytvořit věrné kopie jednotlivých částí lidského těla, které lékaři využívají ke studijním účelům.

Specialisty na 3D tisk najdete v 3Dees

Potřebujete vyrobit prototyp výrobku, prezentační model nebo sken a tisk předmětu či osoby? Pokud vás trojrozměrný tisk zaujal, obraťte se na odborníky z centra 3D tisku 3Dees. Tým expertů vám pomůže s 3D tiskem i 3D skenováním a v případě zájmu o koupi vlastního zařízení doporučí vhodný model. Další informace najdete na www.3dees.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *