Repasované notebooky Lenovo | Úspora ve vyšším výkonu

Lenovo určitě znáte. Jedná se o čínského výrobce, který zaznamenává především v posledních několika letech znatelný rozvoj. Lenovo ale nezačalo být úspěšné díky mobilním telefonům, ale mohou za to notebooky. Po spojení se společností IBM totiž Lenovo začalo vyrábět na svou i dnešní dobu výkonné stroje v bezkonkurenční kvalitě.

S postupem času se především u těch nejlevnějších modelů setkáváme s mírným úpadkem kvality a sem tam se nějaké zařízení porouchá. To ale neplatní pro repasované notebooky Lenovo z doby zrodu popularity tohoto čínského výrobce.

Výkon nenahradíš

Platí to nejen u automobilů, lodí nebo motorek. Za výkon se platí a rozhodně ne málo. Notebooky s vyšší mírou spolehlivosti a kvality a lepšími charakteristikami hardwaru stojí více než 30 000 Kč, a tak si je ne každý může dovolit. Právě pro to jsou tu opět repasovaná zařízení.

Nejlevnější notebook výkonem rozhodně nepřekvapí – stojí ale kolem tři a půl tisíce. Pokud jste ochotni zaplatit něco kolem 7 000 korun, začnou se dít divy. Za tuto cenu dostanete u nového zařízení slabý Intel Atom nebo Pentium, displej bude mít rozlišení 1 366 x 768 pixelů a na baterii vydrží fungovat nanejvýš dvě hodiny.

Opakem k těmto záporným vlastnostem je například Lenovo ThinkPad T420. Je charakteristické svým bytelným provedením a kvalitou zpracování. A nejen to. Nabízí Intel Core i5-2520M, 4 GB DDR3 RAM a 14,1“ displej s 1 600 x 900 pixely. Ve všech ohledech lepší. A ošklivý také není.

T400s_1L

Možnost vylepšení

Většinu repasovaných notebooků Lenovo je možné vylepšit. Vylepšením se rozhodně nemyslí polepení zadní strany displeje mořskými koníky a žlutými postavičkami s podivnou výslovností. Vylepšení se týká hardwaru a to je pro všechny dobrá zpráva!

Základní repasované notebooky od Lenova jsou za nízkou cenu velmi výkonné, někdo ale může toužit po ještě vyšším výkonu. Nemusíte platit o tisíce či desetitisíce navíc. Základem v notebooku zůstává pouze procesor – další komponenty můžete mít jiné. Jedná se tedy o operační paměť a pevný disk.

Pokud pracujete ve více oknech najednou, jistě oceníte možnost rozšíření operační paměti RAM, v případě pevných disků je také mezi čím vybírat. Proč si nepořídit ze základních 320 GB rovnou 1 TB HDD nebo proč nevyměnit plotnový disk za SSD s kapacitou 120 nebo 256 GB? Ano, proč ne.

Ze základního modelu za 7 tisíc se sice stává zařízení za něco málo přes 10 500 korun, stojí ale za to. Jen těžko budete mít notebook s Core i5, 8GB RAM a 120 GB SSD z uhlíkových vláken a elastického polykarbonátu.

Nákup přes e-shop nebo v kamenném obchodě?

Naše republika je králem e-shopů všech druhů. Mnoho z nás však stále preferuje kamenný obchod, přímý kontakt s prodejcem a radu od živého člověka. Pokud tak vybíráte repasovaný notebook, můžete se poradit a vybrat to nejlepší, co pro vás bude dostupné.

U repasovaných zařízení máte navíc jednoletou či dvouletou záruku. Nemusíte se tedy obávat kvality notebooků Lenovo nebo potíží, které byste museli řešit drahým servisem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *