Virtuální servery: spousta výkonu a maximální úspora nákladů

U nabídky společnosti Coolhousing.net ještě na chvíli zůstaneme. Možná, že patříte mezi webmastery, kteří nepotřebují vlastní server, ale přesto hledáte „něco víc“ než běžný hosting. Přesuňte se na chvíli o deset let zpět – pamatujete si ještě na to, když si webhosteři za své služby účtovaly několikanásobně vyšší částky než je tomu dnes? Naštěstí jsou ty tam (ne poskytovatelé webhostingu, ale „drahé“ časy) a dnes si můžeme užívat hosting za směšné částky. Tedy v případě, že provozujeme několik málo projektů. Co si však počít tehdy, když jich máte hned několik? Nebo dokonce několik desítek? V takovém případě se hosting, byť sebelevnější, mnohonásobně prodraží…

Vsaďte na „vépéesko“

Potřebujete-li hostovat větší počet webů, jednoduše vsaďte na virtuální server (VPS). Náklady za službu jsou jen o málo vyšší než za běžný hosting, ovšem pozor – v konečném součtu jsou samozřejmě mnohonásobně levnější. Nezapomínejme na to, že na virutálním serveru pojede hned několik webů.

Nabízí se otázka, zda provoz nevyřešit vlastním serverem. V případě VPS se však nebudete muset o nic starat a přesto budete disponovat dostatečným výkonem. Ten lze navíc kdykoliv navýšit tak, aby vám vyhovoval. Virtuál vám nabídne všechny výhody, které byste dostali od fyzického serveru, včetně libovolného operačního systému (OS Linux, OS Windows…). Ten nainstalujete prostřednictvím příjemného administračního rozhraní a nebudete muset vážit cestu do datacentra. Stačí načíst instalační médium a postupovat tak, jako v rámci klasické instalace OS.

Co nabízí Coolhousing?

Přejďeme od teorie k praxi. Virtuální servery od Coolhousing nabízí spoustu muziky za málo peněz. Největší výhody jsme zmínili v předchozím odstavci, ale ani těmi to nekončí. Můžete se těšit také na:

  • automatizovanou správu linuxového serveru (ušetříte za případného správce)
  • každodenní zálohy a možnost vrátit stav serveru do původního stavu
  • přístup ke třem zálohám z uplynulých tří dnů

Zálohu lze samozřejmě vytvořit i manuálně a to kdykoliv. Výpočetní výkon je v případě VPS od Coolhousing garantovaný a uplink každého nodu virtualizačního cloudu je 2 Gbps. V rámci maximální dostupnosti je konektivita rozdělena na NIX.cz a transit.

A jak je to s cenami? Za nejlevnější konfiguraci (CPU 1 500 Mhz, 1 344 MB RAM, 30 GB HDD) dáte 290,- Kč za měsíc. Nejvýkonnější varianta (CPU 3 x 2 500 Mhz, 5 120 MB RAM, 100 GB HDD) pak 990,- Kč. Ceny jsou platné k 27.5. 2013.

Kompletní info o aktuálně nabízených konfiguracích a jejich ceny najdete na coolhousing.net.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *