Dedikované servery: hosting pro náročné

Vybíráte optimální webhosting a zjišťujete, že vám „bezlimitní“ parametry nebudou stačit? Jestliže vám běžný hosting ani VPS nestačí, budete muset sáhnout po těžším kalibru v podobě vlastního serveru. V podstatě máte dvě možnosti – provozovat ho na vlastní pěst a muset řešit všechny související potíže, nebo ho svěřit do rukou někoho, kdo se o něj postará za vás. Podívali jsme se na zoubek nabídce populárního poskytovatele Coolhousing.net. Společnost disponuje moderním datacentrem, které je zárukou bezproblémového provozu. Zajímá vás, jaké jsou parametry a ceny?

Výhody dedikovaného serveru v kostce

Předtím, než se podíváme na samotnou nabídku dedikovaných serveru, si pro jistotu ještě jednou zopakujeme největší výhody:

  • možnost využití plného výkonu serveru (využívá ho pouze jediný uživatel)
  • nepřetržitá technická podpora
  • úspora nákladů oproti vlastnímu serveru
  • neomezené datové přenosy
  • stálý přísun energie

Největší výhoda dedikovaného serveru samozřejmě spočívá ve výkonu, ze kterého se můžete těšit pouze vy. Nebudete muset řešit případné technické problémy – o ty se postarají zkušení technici, kteří na chod serverů dohlíží nepřetržitě. V případě dedikáče od Coolhousing navíc dostanete také 100 GB diskového prostoru navíc.

Vyberte si podle svých individuálních potřeb

Nabídka dedikovaných serverů je skutečně pestrá a i nejlevnější varianty nabízí dostatečný výkon. Posuďte sami.

Nejlevnější dedikovaný server Hewlet Packard Compaq 4300:

procesor Intel Core i3-3220

operační paměť 8 GB RAM

pevný disk 50 GB SATA-6G

cena: 1 166,- Kč měsíčně (k 27.5. 2013)

Nejvýkonnější varianta od HP – Proliant dl360e Gen8

procesor Intel Xeon E5-2407

operační paměť 4 GB RAM

pevný disk 1 TB SATA-6G

cena: 2 503,- Kč měsíčně (k 27.5.2013)

Neméně zajímavé jsou ovšem i servery značky SuperMicro, které jsou proslulé bezkonkurenčním poměrem výkonu a ceny. Nezapomeňte si prohlédnout všechny aktuální konfigurace přímo na coolhousing.net.

Operační systém a konektivita

Ať už si vyberete kteroukoliv konfiguraci, operační systém si budete muset nainstalovat sami. Můžete tak učinit třeba z druhého konce světa, stačí využít KVM over IP. Pokud to nezvládnete, nevadí, administrátoři datacentra vše udělají za vás.

Perfektní konektivitu zaručuje připojen přes transit a NIX (až 100 Mbps a až 1 Gbps). Shrnuto a podtrženo, díky nabídce od Coolhousing nebudete mít jediný důvod pro vlastní server.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *