Při používání Google Glass si dejte pozor na sprostá slova!

Situace kolem kontroverzních revolučních brýlí Google Glass mnohé od této téměř sci-fi vychytávky odrazují, jiné naopak lákají. Někteří je již předem zakazují, vytvářejí pravidla či dokonce zákony. To naštěstí neodrazuje Google a vývojáře od dalšího vylepšování a možnosti superbrýlí se tak neustále posouvají kupředu. Například Twitter již pracuje na oficiální aplikaci speciálně upravenou pro Google Glass.

Nyní se však objevily zprávy o nové funkci, která bude filtrovat nadávky při používání speech-to-text metody (převodu řeči do textu). Veškeré nadávky (prozatím pouze anglické) bude cenzurovat a automaticky nahrazovat jiným slovem. Podle “testerů” Google Glass se tato funkce však nedá vypnout! Nejde sice o nějak zvlášť špatnou věc, ale myslím si, že se rozhodně v nejbližší době objeví postup, jak tuto funkci vypnout, či alespoň obejít. Každopádně redaktoři PhoneAreny si již všimli, jakou paseku může tato funkce napáchat – například v případě naprosto nevinného člověka jménem “Mike Oxlong”.

Google Glass 2

A ještě z jiného soudku: Google Glass budou navíc ovladatelné i mrknutím. Již vyšla aplikace Winky od vývojáře jménem Mike DiGiovanni, která slouží přesně k tomuto účelu. Třeba pokud budete chtít něco okamžitě vyfotit, stačí dlouze mrknout (aby si to Winky nespletla s obyčejným mrknutím) a fotka je na světě.

Zdroj: PhoneArena, obrázky: Wikimedia Commons, Flickr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *