6 důvodů, proč nekupovat Samsung Galaxy S4

Nejnovější vlajková loď Samsungu, Galaxy S4, má několik více či méně vážných nedostatků. Některé z nich pro vás mohou znamenat, že byste po nákupu SGS4 mohli litovat. Doporučujeme se tedy, v případě, že si plánujete tento smartphone koupit, raději dvakrát rozmyslet. U chytrého telefonu za zhruba 15 tisíc by totiž špatná investice mohla být velice patrná.

Je to pouze vylepšení

Kdyby byla “esčtyřka” dílem Applu, bylo by pravděpodobně označeno jako upgrade, tedy asi jako Galaxy S3S, protože oproti předešlé vlajkové lodi Samsungu v tomto případě nejde o žádnou velkou změnu. Hned na první pohled si povšimnete designu – oproti “estrojce” je změna prakticky nulová. Moment, málem bych zapomněl, je přece tenčí a lehčí!

Možná se inspirují výrobky od Applu – “pokud znáte jeden, znáte je všechny”. Většina iPhonů a jiných zařízení se od sebe vzhledem totiž téměř neliší.

Jsou tu i jiné možnosti

V záležitosti na tom, co od nového telefonu očekáváte, se vám mohou líbit alternativy. Jestliže prahnete po Samsunzích, můžete sáhnout po Galaxy Note 2 nebo očekávaném Galaxy Note 3. Jestliže raději dáte na jiné značky, koukněte na chytré telefony typu Sony Xperia Z nebo HTC One. Doporučujeme si tyto a podobná zařízení porovnat a vyhodnotit, které funkce jsou pro vás důležité a které nikoliv.

Nemusíte využít veškeré možnosti

Vlajkové lodě Samsungu jsou již od prvopočátků vybavené funkcemi k prasknutí. Nemusíte však využít všechny a můžete zbytečně platit za něco, co stejně nepoužíváte. Zejména u těchto high-endů tento fakt platí a jestliže vám nejsou vaše peníze lhostejné, dejte si na to pozor. A některé funkce ani ve skutečnosti nejsou tak úžasné, jak vypadají. Jak uvádí redaktoři Android Authority mající Galaxy S4 již v ruce, například takový Smart Pause je ve skutečnosti docela nepraktický. Stačí jen chvilka nesledování telefonu a video je pozastavené, což může být v některých případech velmi otravné. Jestliže se vám ale naopak některé funkce líbí natolik, že hlavně kvůli nim nový Galaxy chcete, přečtěte si následující kapitolu.

Skvělé funkce přicházejí i na starší telefony

Pokud vám funkce jako vylepšený ChatON, Group Play nebo S Health vytřely zrak a toužíte po nich, nezoufejte. Nemusíte si kvůli nim pravděpodobně ani kupovat Galaxy S4. Je tu totiž poměrně velká šance na to, že tyto skvělé funkce dorazí i ke starším Galaxy S3 a Galaxy Note 2. Samsung ale není tak hloupý na to, aby kvůli přesouvání skvělých funkcí ztratil potenciální zákazníky, takže to nějakou chvíli potrvá.

Mně osobně se však nejvíce líbila funkce Multi Window, umožňující skvělé pracování ve dvou aplikacích současně. V praxi to znamená, že například v aplikaci YouTube sledujete návod na používání nějaké aplikace a v oné aplikaci si postup uvedený v návodu rovnou zkoušíte. Jako první se z této funkce těšili majitelé Note 2, ale po chvíli se dostala i k uživatelům Galaxy S3. Pravděpodobně se tato vychytávka bude šířit dále, a ještě více pravděpodobněji se stane součástí nějaké aplikace, nebo vyjde custom firmware (třeba CyanogenMod) toto umožňující.

Za chvíli tu bude Note 3

Jedním z nejpodstatnějších důvodů, proč s nákupem Galaxy S3 alespoň ještě počkat, je patrný brzký příchod Samsungu Galaxy Note 3. Stejně jako v případě “souboje” mezi Galaxy S3 a Note 2 by mohl i nyní mít navrch Note. Proč si něco málo nepřiplatit, když už jde o zařízení s cenou vysoko nad 10 000 Kč, a mít větší, praktičtější a silnější zařízení?

Bylo nalezeno prvních několik vážných chyb

Před časem jsme vás informovali o poměrně důležitém nedostatku paměti v Galaxy S4. Teď však server SamMobile nalezl další, snad ještě vážnější, hardwarovou chybu: lem okolo displeje totiž nedrží na svém místě! Útěchou však je, že tato informace není řádně ověřena a je také velice možné, že se redaktorům SamMobile dostal do redakce vadný kus. Stejně je zde ale šance, že se i k vám dostane nějakým způsobem poškozený kus. Docela drahá sranda, vzhledem k tomu, že výměna displeje před zdaněním by měla stát 140€, tedy asi 3 500 Kč.

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4, foto: Wikimedia Commons

Zdroj náhledového obrázku: AndroidAuthority, SamMobile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *