Virtuální kancelář je ideálním řešením pro začínající firmy a živnostníky

Pronájmy nebytových prostor jsou rok od roku dražší, netřeba se tudíž divit, že mnohé firmy hledají způsoby, jak na nich ušetřit. Dobrým řešením se jeví zajištění virtuálního sídla, respektive virtuální kanceláře.

Co je virtuální kancelář?

Pakliže je pro vaše sídlo firmy Praha důležitým centrem, musíte se za normálních okolností připravit na to, že pronájem bude stát klidně desítky tisíc korun měsíčně. Alternativou, která je o poznání levnější, je služba zvaná virtuální sídlo, potažmo virtuální kancelář. Neslouží vám přímo fyzicky, tedy nevyužíváte denně prostory na dané adrese, ovšem vaše firma zde může na základě smlouvy o pronájmu oficiálně sídlit. V případě, že je to zapotřebí a provozovatel objektu to umožní, můžete si kancelářské prostory pronajmout třeba na pár dní v měsíci, kdy se musíte setkat s klienty, obchodními partnery či zaměstnanci.

Hlavní přednosti virtuální kanceláře

V momentě, kdy je například místem pro virtuální kancelář Praha, získáváte levně lukrativní adresu pro svoji firmu, aniž byste za pronájem museli platit horentní sumy, jež jsou jinak v Praze zcela běžné. Pronájem virtuální kanceláře i v samotném centru Prahy vyjde maximálně na jednotky tisíc korun, což znamená, že jde o dostupné řešení zejména pro začínající podnikatele, dále pak rovněž pro menší a střední podniky, které pro výkon své činnosti nepotřebují stálé prostory.

Virtuální kancelář obvykle umožňuje krátkodobý pronájem zasedací místnosti. Počítá se ale hlavně s tím, že zde máte jen ceduli s názvem vaší firmy. U kvalitních poskytovatelů navíc máte další služby, jako jsou recepce, jež vám přebírá poštu, přesměrovává telefony apod.

Sídlo firmy v Praze, byť se jedná o virtuální podobu, je daleko atraktivnější nežli někdy na malé vsi. Klienti si často volí společnosti se sídly ve větších městech, mají k nim obecně větší důvěru, což platí i v případě zákazníků. To je dalším pádným důvodem, proč o pronájmu virtuálního sídla a kanceláře uvažovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *