Tonery do tiskárny nejsou drahé, pokud koupíte repasované

Pokud často tisknete, originální tonery od výrobce tiskárny se vám značně prodraží, a proto pravděpodobně hledáte cenově přijatelnější alternativu. Současný trh nabízí ještě další možnosti, a to kompatibilní a repasované tonery, které vás rozhodně nezklamou, stačí je koupit u odborné společnosti. Přestože se nejedná o originální produkty, dokážou vytisknout výstup kvalitně, a přitom za zlomek ceny. V následujících řádcích vám prozradíme, co jsou repasované tonery a kdo je na tuzemském trhu prodává.

V okamžiku, kdy v toneru dojde prášek, neznamená to, že ho musíte hodit do koše. Sice se nabízí jeho ekologická likvidace, ovšem zajímavější je jeho renovace, tedy znovupoužití. Tonery a cartridge jsou opět naplněny práškem či inkoustem. Přestože jsou renovovány, splňují evropská nařízení o bezpečnosti chemických látek.

Výhody repasovaných tonerů

V první řadě vás nadchne, že repasované tonery jsou levnější, což ale není jediná výhoda, kterou přináší. Nabízí vyšší výtěžnost, jsou šetrné k přírodě a v neposlední řadě se dají používat opakovaně. Jeden toner tak využijete třeba třikrát i pětkrát.

Jak probíhá renovace toneru?

Proces je poměrně jednoduchý, ovšem je nezbytné, aby ho prováděla odborná firma, protože špatné naplnění toneru by mohlo nenávratně poškodit tiskárnu. V první řadě se toner rozebere na jednotlivé součástky, aby se zkontrolovalo, které prvky je nezbytné vyměnit. Toner se důkladně vyčistí, a pak se naplní novým práškem. Procesem čištění projdou i ostatní komponenty, poté se toner složí a otestuje v tiskárně. Pokud jsou některé součástky poškozené, vymění se za nové.

Jestliže hledáte prodejce repasovaných tonerů, tak se řiďte heslem: „pro tonery do Tonery,“ což je motto internetového obchodu Tonera.cz. V nabídce má originální, kompatibilní i repasované tonery a cartridge. Po zadání slevového kódu RENOVACE dostanete 10 % slevu na repasované tonery. Pražáci navíc mohou vyrazit přímo do kamenné pobočky. Jedna se nachází v Praze 1 na ulici Žitná a druhá v Praze 10 na ulici Moskevská.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *