Jak vám mohou pomoct čárové kódy? Zefektivní výrobní proces!

Co je prioritou každé firmy, která se zabývá průmyslovou výrobou? Efektivní výrobní proces, jehož výsledkem je kvalitní produkt. Zda bude výroba opravdu taková, závisí na množství faktorů. Především pak na tom, aby byly proces ve všech fázích přesně dodržován. To lze zajistit pouze důslednou kontrolou, kupříkladu čárovými kódy.

Hlavní výhody čárových kódů

Pokud jste doposud čárové kódy podceňovali, pravděpodobně vás ještě nikdo neseznámil s jejich výhodami. Tou zásadní je skutečnost, že získáte okamžitý přehled o výrobních nákladech a získáte vstupní data pro přesnou kalkulaci ceny výrobku. Jinak také – budete mít komplexní přehled nad tím, kolik vás stojí výroba, skladování, prodej a dodávka. Údaje nadále využijete ke zvýšení produktivity práce a efektivnějšího průběhu výrobních procesů. Kromě toho získáte automatické hlášení ohledně dodávky materiálu (na základě získaných údajů z výroby).

Jak probíhá nasazení čárových kódu v praxi?

Ve výrobě se používají stolní čtečky, stacionární i přenosné wi-fi terminály. Poté, co pracovník vykoná zadaný úkol, přijde s výrobkem označeným čárovým kódem ke snímači. Ohlásí svou práci a údaje putují do databáze. Okamžitě získáte přehled o všech realizovaných úkonech, množství vyrobených kusů, ale také přesné informace o začátku a konci výroby (včetně prostojů). Zaměstnanci, kteří musí tímto způsobem evidovat výrobky, si nemohou dovolit práci jakýmkoliv způsobem zanedbávat. Poté, co zařízení sejme čárový kód na obalu, dojde ke zpracování dat v informačním systému.

Tip: Pokud vás čárové kódy v souvislosti s plánováním výroby a řídícími procesy zaujalo, zeptejte se na další informace specialistů ze společnosti AMI Plus s.r.o. Prozradí vám, jaké jsou individuální možnosti vašeho specifického oboru. Firma se na trhu pohybuje již od roku 1991 a informačním systémům (čárové kódy standardů GS1 DataBar, EAN, UPC a další spolupracují se systémem Helios Orange) se věnuje od roku 2003. Více na www.amiplus.sk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *