Akční kamery nejsou jen pro jen pro milovníky extrémních zážitků

Potrpíte si na technické hračky? V tom případě by ve vašem arzenálu rozhodně neměla chybět akční neboli outdoorová kamera. O co jde? O nenahraditelného společníka, kterého můžete vzít všude s sebou. A když všude, tak opravdu všude. Co třeba na raft, surf nebo snowboard? Pokud holdujete extrémním aktivitám, pak je pro vás tahle speciální kamera jako stvořená. Ale můžete s ní natáčet i cokoliv jiného. Třeba jízdu v autě nebo na motorce. Zkrátka a dobře cokoliv, co stojí za to mít zaznamenáno!

Natáčet každodenní zážitky nám umožňují i smartphony. I ty zvládají poměrně kvalitní video, nicméně si je nemůžeme vzít všude. Do extrémnějších podmínek (sníh, voda…) jsou mnohem lepší outdoorové kamery.

V praxi se akční kamery dělí dle toho, zda mají jednolité tělo nebo výměnné kryty. Kamery s jednotlivým tělem jsou ideální pro lehčí cyklistiku, výlety nebo koupání. Jejích výhoda tkví v kompaktním tvaru (můžete si je připnout na helmu nebo oblečení) a v nízké ceně. Tyto typy kamer se často používají i v automobilech. Záznam z kamery umístěné na palubní desce se vám může hodit v případě nehody.

akční kamera

Outdoorová kamera samozřejmě není určena jen pro milovníky adrenalinu. Oceníte ji i při rodinné dovolené. Můžete si natočit, jak sjíždíte tobogán nebo jak se potápíte pro mušle. V každém případě se připravte na mnohem lepší záběry, než jaké byste (ne)pořídili klasickou kamerou.

I levnější akční kamery zvládají velmi kvalitní záznam a disponují řadou užitečných funkcí. Díky wi-fi můžete pořízené záběry okamžitě sdílet se svými přáteli, ale určitě vás potěší i možnost rychlého snímání fotografií, otočení obrazu o 180° nebo třeba „slow motion“ efekt.

Shrnuto a podtrženo, pokud máte za to, že vaše zážitky stojí za to, abyste se o ně podělili i s ostatními (nebo si je čas od času připomenuli), jděte do outdoor kamery. Dost možná vás samotná její přítomnost motivuje k tomu, abyste začali vyhledávat „akci“ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *