Udělejte si pauzu od PC a vydejte se na kolo. Jak ho převézt?

Práce počká – někdy si člověk musí oddechnout a načerpat energii. Ideálně venku, na čerstvém vzduchu. A co když patříte mezi vášnivé cyklisty a chcete se vydat na nezapomenutelnou cyklotúru i mimo akční rádius vašeho bydliště? V tom případě jistě hledáte něco, díky čemu svá kola prakticky převezete. Možností jsou cyklovozíky, střešní box a nosiče na kola.

Pokud jde o nosič na kola, na výběr je hned několik možností. Především je nutné vědět, že při koupi nosičů kol je třeba vybrat správný nosič, tedy takový, který vám sedne přímo “na míru”. Ale jaký to je?

Nosič podle typu bicyklu

Nejprve si musíte ujasnit, jaké typy kol plánujete na nosiči přepravovat. Je totiž rozdíl, zda to budou klasické kola, případně elektrokola. A také není jedno, jakou váhu mají dané kola. Důležitý je zejména aspekt rámu kola, respektive průměr rámu, taktéž nutné zohlednit i maximální zátěž, kterou má každý nosič na kola jinou.

Nosnost nosičů se skutečně různí a jejich přetížení nelze podcenit. Maximální zátěž nosičů bývá v rozmezí od 30 do 60 kilogramů.

Dalším podstatným kritériem při výběru nosiče na tažné zařízení je vědět, jaký počet kol plánujeme najednou převážet. Je nezbytné uvážit, zda budete chtít převézt i několik kol, nebo jen jeden kus. Existují i ​​nosiče, na které bez problémů naložíte i 4 kola, případně je možnost k menším nosičům dokoupit adaptér na třetí, čtvrté kolo.

Sklopná funkce nosiče

Otázkou je často i sklopná funkce nosiče, protože to ovlivňuje zavírání zadních dveří na autě. Standardně mají nosiče sklopnou funkci, přičemž kufrové dveře se dají otevřít. Zpozornět je třeba při větších typech aut, respektive u vozidel s bočním otevíráním zadních dveří. Zde je lepší se poradit s odborníky, kteří vám nosič fyzicky nasadí na tažnou kouli a vyzkouší i otevírání zadních dveří po sklopení nosiče.

Snad nejdůležitější je možnost uzamčení kol o nosič, respektive nosič o tažné zařízení. I o těchto možnostech je nejlepší se informovat u prodejce, který vám ochotně možnosti uzamykání při osobní návštěvě předvede.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *