Trápí vás nedostatek diskové kapacity? Používejte externí úložiště!

Co si budeme nalhávat, diskového prostoru není nikdy dost. Naštěstí existují služby, které problém s nedostatkem efektivně řeší. Příkladem budiž externí síťové datové úložiště od Coolhousingu. Pokud potřebujete k hostingovým službám více prostoru, vyhrazené úložiště pro zálohování nebo více diskové kapacity pro server, a to s minimálními nároky na správu, pak je služba jako stvořená právě pro vás. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Coolhousing nabízí dvě různá řešení. Sdílené datové úložiště s kapacitou do 1 TB pro méně náročné projekty jako náhradu kapacity virtuálního serveru nebo jako odkladiště záloh. Jako samostatné řešení či optimální datové úložiště pro náročnější projekty pak dedikované NASy (Network Attached Storage).

Vyhrazené síťové datové úložiště

Vyhrazené datové úložiště má podobu malého serveru s jednoduchou webovou správou. Přestože NAS plní především funkci centrálního úložiště pro data a zálohy, nabízí i některé specializované funkce. V praxi může sloužit jako souborový, webový, emailový a stahovací server, který je nonstop a odkudkoliv dostupný. Coolhousing nabízí možnost odkoupení NAS za 59 Kč. Tuto službu lze využívat samostatně a vztahují se na ni stejná pravidla jako na služby dedikovaného serveru (tzn. včetně bezplatného HW servisu po celou dobu používání).

Sdílené síťové datové úložiště

Sdílené datové úložiště s disky v RAID je velmi bezpečné. Služba podporuje protokoly SFTP, RSYNC, FTP, SMB a NFS. První dva jmenované protokoly mohou být šifrovány a zabezpečeny prostřednictvím soukromého/veřejného klíče. Použití sdíleného úložiště je snadné a nároky na správu a zabezpečení jsou nulové.

Pokud vás služby od datacentra Coolhousing zaujaly, přečtěte si o nich další informace na www.coolhousing.net/cz. Přestaňte se zabývat maličkostmi jako je dostatek, respektive nedostatek, diskového prostoru a začněte řešit důležitější věci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *