Došel toner v tiskárně? Vyberte nový a ušetřete si peníze

Tiskárnu můžeme dnes vídat jako běžné vybavení všech domácností. Ovšem obsluha tiskárny už je trochu jiné téma a mnoho lidí právě nad tímto krokem tápe. V podstatě je jedno, zda máme tiskárnu inkoustovou či laserovou. Všechny tiskárny potřebují čas od času vyměnit prázdnou náplň na plnou.

Pořízení nové tiskárny se může pohybovat v ceně od jednoho tisíce korun, avšak průměrná cena originálního toneru nebo inkoustové kazety může způsobit pořádný vítr v naší peněžence. Z tohoto důvodu je vhodné si ještě před nákupem nové tiskárny prověřit i cenu náplně do tiskáren. Díky tomu předejdete nemilému překvapení při nákupu nové náplně. Poměr ceny tiskárny a náplně závisí také na skutečnosti, jak často hodláme tisknout a jakou kvalitu tisku vyžadujeme.

Jak poznat, že dochází náplň v tiskárně

První známkou mohou být vybledlé barvy, vynechávání některých oblastí natištěné stránky či nevzhledné pruhy. Některé typy moderních tiskáren dokážou před docházející barvou varovat. Nepoužívali-li jste delší dobu tiskárnu, máte relativně nový toner, ale přesto mohou nastat potíže podobné těm, když dochází barva. Pak stačí kazetu vyjmout a pořádně protřepat.

office-985827_640Tonery do tiskáren mohou při dlouhodobější nečinnosti „trucovat“. Je to dáno tím, že se může usadit tiskový prach či inkoust. Zjistíte-li, že náplň už skutečně dosloužila, neházejte jí do běžného odpadu! Většina výrobců nabízí sběr použitých cartridgí a tonerů zdarma. Chcete-li si navíc ušetřit i nějaký ten peníz, lze jí nechat opětně doplnit, což vás vyjde levněji než nákup nové.

Tonery nakupujte u profesionálů

Nové tonery a náplně do tiskáren nakupujte pouze od profesionálů. Pokud vám záleží na stoprocentní kvalitě tisku i barevném rozlišení, vyplatí se investovat do originality. Pokud si sem tam vytisknete nějaký ten recept, pořídíte kopii dokumentu, stačí bohatě neoriginální náplně, kde ušetříte až trojnásobek výdajů. Navštivte eshop comps.cz  a vyberte si náplň dle svých preferencí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *