Rozdělení fyzického serveru na virtuální servery

Chystáte se investovat do nových serverů a rádi byste je využívali maximálně efektivně? Chcete výrazně snížit náklady na elektrickou energii, zjednodušit infrastrukturu a ulehčit práci administrátorům? K tomu navíc vyžadujete vysokou dostupnost aplikací a systémů pro koncové uživatele? Pak by vás měl zajímat přínos virtualizace serverů.

Co je to virtualizace serverů a jaké jsou její výhody?

Rozdělení na virtuální servery umožňuje, aby na jednom fyzickém serveru běželo více oddělených serverů s vlastním operačním systémem. Fyzický server všem virtuálním serverům emuluje virtuální hardware.

K největším přínosům virtualizace patří konsolidace stávající serverové infrastruktury do virtuálního prostředí, maximální využití výkonu serveru, vysoká dostupnost dostupnost datacentra, výrazně nižší náklady na elektrickou energii (provoz serverů, chlazení…) a v neposlední řadě automatizace množství administrátorských činností.

Kdo je cílová skupina? Pravděpodobně i vy

Virtualizace serverů je vhodná pro všechny společnosti, jejichž prioritou jsou vysoce dostupné a spolehlivé aplikace a systémy pro koncové uživatele. Dále pro společnosti, které průběžně spouští nové aplikace, chtějí ušetřit náklady za provoz nebo místo v datacentru. Nemalou skupinou zákazníků jsou klienti, kteří chtějí provozovat staré aplikace bez ohledu na aktuálně používaný hardware.

Na koho se obrátit?

Pokud vás výhody virtualizace serverů zaujaly, obraťte se na brněnskou firmu IT Done s.r.o., která má bohaté zkušenosti se špičkovým virtualizačním softwarem od WMware. Kvalifikovaní pracovníci konsolidují vaše servery – 20 fyzických serverů vytížených na 8 – 15 % nahradí jedním výkonnějším serverem. Zajistí rovnoměrné rozložení zátěže, vysokou dostupnost a veškeré další výhody. Více informací najdete na www.itdone.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *