Tisknu, tiskneš, tiskne. Kvalitně a levně!

Není to tak dávno, kdy byl nákup kvalitní tiskárny nákladný, ale dnes? Slušnou multifunkci, která je pro běžný domácí tisk plně dostačující, pořídíme takříkajíc za hubičku. Co však bohužel nezlevnilo, jsou náplně, které jsou stále poměrně drahé. A protože bez barvy je tiskárna pouhým lapačem prachu, nezbývá nám, než pravidelně investovat nemalé částky. Pro ty z vás, kteří tisknou větší množství dokumentů či fotografie a spotřebují nemalé množství barvy, jsme připravili srovnání originálních, renovovaných a kompatibilních tonerů. Které jsou nejlevnější a kterým se naopak vyhnout?

Originální tonery – kvalita za nerozumnou cenu

Co se týče kvality tisku, jsou nejlepší originální tonery a cartridge, které vyrábí přímo výrobci tiskáren (případně společnosti, které s nimi spolupracují). Tyto náplně do tiskáren podléhají přísné kontrole a nikdy vás nezklamou. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena – z prodeje originálních tonerů a cartridgí plyne výrobcům tiskáren nemalý zisk.

Kompatibilní tonery – raději ruce pryč

Nejlevnější jsou naopak kompatibilní neboli alternativní tonery, jejichž cena je mnohdy několikanásobně nižší než cena originálních náplní. Ale přestože jsou jednoznačně nejekonomičtější, v poměru ceny a kvality prohrávají na celé čáře. Ani výrazně nízká cena není s ohledem na kvalitu uspokojivá a navíc je nelze renovovat. Na druhou stranu netvrdíme, že nelze koupit kvalitní renovovaný toner. Ale to platí pouze o alternativních tonerech prověřených značek.

Renovované tonery – zlatý střed

Renovované neboli repasované tonery jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit a zároveň vyžadují kvalitní tisk. Jde o původně originální tonery, které prošly renovací a výsledná kvalita tisku je téměř srovnatelná s původní náplní. Renovace je navíc ekologická a pocit, že o něco méně zatěžujete planetu, je příjemný bonus. Cena repasovaných tonerů se pohybuje někde mezi originály a kompatibilními tonery.

Tip: v tomto specializovaném e-shopu seženete cartridge HP / a zde zase cartridge Epson

A kde seženete cartridge a tonery za nejlepší cenu? Ať už se rozhodnete pro originál, alternativu v podobě kompatibilní náplně, nebo renovovaný kousek, vždy se vám vyplatí nakupovat u specialisty. Tím firma Tonera, která je na trhu od roku 1992, bezesporu je. Mimo jiné nabízí také tiskárny, faxy, kopírky, spotřební materiály a související sortiment. Více na www.tonera.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *