Serverhousing s měřením reálné spotřeby: Neplaťte za energii, kterou server nespotřebuje

Kam s tím serverem, šéfe? Těžká otázka. Jen málokteré datacentrum nabízí kvalitní služby za odpovídající ceny. Pokud nemáte náladu na jednání s někým, jehož přístup není příliš transparentní, zaměřte se na nabídku datacenter na druhé straně barikády. Kam tím míříme? Cenu za serverhousing obvykle zcela zbytečně navyšuje poplatek za odběr elektřiny. Servery se bez přísunu energie neobejdou, ale jejich reálná spotřeba je většinou výrazně nižší než štítkové či tabulkové údaje.

Mezi poskytovateli serverhousingových služeb naštěstí existují i výjimky. Společnost Coolhousing účtuje zákazníkům jen tolik elektřiny, kolik servery skutečně spotřebují. Zajímají vás podrobnosti? Zjistili jsme, jak je to s datacentrem na Vinohradské třídě v Praze.

Moderní serverovna disponuje špičkovým vybavením. Síť lze označit za multivendor řešení – kombinuje technologie značek Juniper a CISCO. Jednotlivé prvky jsou propojeny v kruzích čtyřgigabitovými a desetigigabitovými propoji s rovnoměrně rozloženou zátěží. Chlazení zajišťují samostatné klimatizační jednotky v redundanci a servery jsou pod nepřetržitým dohledem. V případě jakýchkoliv problémů je na lince dostupný operátor, který pružně řeší požadavky ze strany zákazníků.

Reálné měření spotřeby v praxi

Coolhousing má v serverovnách tzv. inteligentní zásuvky. Tato zařízení jsou pod nepřetržitým dohledem a veškeré údaje putují do centrálního serveru, který posílá výstupy do ControlPanelu. Z grafů je patrný průměrný příkon za určité časové období – den, týden a měsíc. Naměřené hodnoty slouží provozovateli serverhousingu k optimalizaci ceny a zákazník má přehled o reálné spotřebě serveru.

Ke grafům s průměrnou denní, týdenní a měsíční spotřebou mají uživatelé neustálý přístup v klientské sekci. V příslušné kategorii vždy najdou údaje za posledních 30 dní. Oproti konkurenčním serverhousingovým službám tak platí za skutečné vytížení serveru a nepřeplácí se na základě nepřesných tabulkových hodnot.

Platba za reálný příkon serverů pro vám přinese nemalou finanční úsporu. Výkonové špičky se do celkové ceny promítnou minimálně, protože se rozprostřou do 30ti denního průměru.

Měření reálné spotřeby vám nabídne úplně jiný pohled na serverhousingové služby. Zjistíte, že server není žrout energie a v praxi ji spotřebuje mnohem méně, než kolik udávají tabulky.

K dalším výhodám inteligentních zásuvek patří možnost zapínání/vypínání/restartu serveru i bez asistence operátora. Jednoduše kliknete a je to.

Chcete-li se o nabídce serverhousingu od Coolhousingu dozvědět více, přečtěte si další informace na https://www.coolhousing.net/cz/serverhousing. Coolhousing je zavedená společnost, která nabízí široké spektrum kvalitních služeb. Mimo jiné i špičkovou Anti-DDos ochranu a perfektní konektivitu. Ať už máte zájem o samostatný server nebo farm housing, přijdete si na své.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *