SEO hosting: Proč byste si ho měli zřídit i vy?

Narazili jste na pojem „SEO hosting“, ale netušíte, co přesně si pod ním představit? Pokud se zabýváte optimalizací webových stránek (ať už vlastních nebo pro klienty), měla by vás tato služba zajímat. V podstatě jde o „vylepšený“ multihosting, který umožňuje rozmístit jednotlivé weby na servery s odlišnou geografickou polohou, tedy na servery lokalizované v různých částech republiky. Ale proč byste něco takového měli dělat?

Optimalizace stránek pro vyhledávače spočívá v celé řadě kroků. Každý zkušenější SEO guru však ví, že alfou a omegou je linkbuilding. A když odkazy nevznikají přirozeně, musíme web nakopnout vlastními odkazy. Budujeme podpůrné mikrostránky, PR weby a katalogy, ze kterých odkazujeme na cílový web. V případě většího množství podpůrných webů není příliš ekonomické využívat samostatné hostingy, a proto využíváme multihosting. Jenomže vyhledávače nejsou tak úplně hloupé a v případě většího množství odkazů ze stránek se stejnou IP adresou poznají, že jde o podvod.

A právě v tom spočívá síla SEO hostingu. Vzhledem k možnosti rozložení webů na větší množství serverů s unikátní IP adresou je mnohem lepší než klasický multihosting. Nechcete-li riskovat penalizaci kvůli velkému množství odkazů ze stejné IP adresy, nemáte na vybranou. Respektive máte. Můžete pro každou minisite pořídit vlastní hosting, což vás vyjde na nekřesťanské peníze.

U nás poskytuje SEO hosting známý webhostingová společnost TELE3. Administrace je přehledná a nastavení služby je rychlé. V podstatě jen zadáte název domény, vyplníte počet e-mailových schránek, databází a vyberete si některý z dostupných serverů, na kterém bude web hostovat.

Co se týče množství serverů, které jsou v rámci SEO hostingu od TELE3 k dispozici, budete příjemně překvapeni. Před koncem letošního roku bylo dosaženo hranice 50 serverů. Kromě toho, že jsou lokalizované na různých místech v rámci celé České republiky, mají unikátní adresy od úrovně A-Class a B-Class po úroveň C-Class. Samozřejmostí je podpora .htaccess a MySQL, různé operační systémy a dostupnost pro IPv4 i pro nové IPv6.

Chcete se o SEO hostingu od TELE3 dozvědět více? V tom případě zamiřte na www.seohosting.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *