Rozjíždíte start-up a svádíte boj s omezeným rozpočtem? 4 tipy, jak ušetřit

Pandemie koronaviru nám leccos vzala, ale také dala. Spousta podnikatelů muselo ukončit činnost, jiní se naopak chopili příležitosti za pačesy a snaží se uspět v novém oboru. Doufáme, že je to i váš případ a chystáte se spustit start-up s velkým potenciálem. Co si však počít v případě, když váš sen blokuje nedostatek finančních prostředků? Dokážeme vám, že se dá ušetřit na mnoha věcech.

1. Práce z domu a virtuální sídlo

Pokud start-up rozjíždíte pod hlavičkou společnosti s ručením omezeným, zřiďte si pro ni sídlo firmy Praha a neplaťte zbytečně za pronájem kanceláří, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Veškeré záležitosti související s chodem firmy lze efektivně spravovat i z domácí pracovny. Virtuální sídlo Praha vám ušetří nemalou částku a zároveň přinese zajímavé benefity – atraktivní adresu a minimální šanci na kontrolu ze strany finančního úřadu.

2. Používejte neplacené nástroje

Předpokládáme, že se neobejdete bez kvalitní platformy pro komunikaci s ostatními členy týmu. Potřebovat jistě budete i jiné aplikace – kancelářský balík, nástroje pro CRM a projektový management… Trh je v tomto směru neuvěřitelně obsáhlý a kromě placeného softwaru nabízí dostatečně kvalitní neplacené alternativy, případně freemium modely, v jejichž případě platíte pouze za doplňkové a prémiové služby.

3. Neopouštějte svou starou práci

Dobrá, tento tip sice nepřináší přímou úsporu, ale může vám začátcích vytrhnout trn z paty. Budete-li na projektu pracovat např. po večerech a během víkendu, budete si moct ještě nějakou dobu nechat starou práci. Zaplatí vám nájem a věci běžné denní spotřeby.

4. Monitorujte svou cash flow

Peníze se mohou rozkutálet lusknutím prstu. Stačí pár neuvážených nákupů a špatných investic. Pokud jste to ještě neudělali, pořiďte si jednoduchý účetní program a sledujte tok svých financí v přímém přenosu. Jedině tak budete mít peníze pod kontrolou a zabráníte tomu, abyste takříkajíc brousili dno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *