Repasované počítače jsou dobrou investicí

Sháníte počítač či notebook za nízkou cenu? Kupovat nové levné notebooky se příliš nevyplatí. Možná si ještě pamatujete éru, kdy se jim říkalo netbooky. Kolikrát ani neměly plnohodnotný operační systém, spíš jen nějakou osekanou verzi, někdy Chrome OS. Jejich výrobci tvrdili, že na kancelářskou práci bohatě stačí. Ano, stačily, jenže jen prvních pár měsíců. Pak se začaly výrazně zpomalovat.

Kupovat nejlevnější modely notebooků či počítačů obecně není příliš rozumné právě kvůli tomu, že velmi rychle stárnou a obecně prostě nejsou příliš výkonné. Prvních pár měsíců to nepoznáte, to je ještě systém čistý a běží plynule, pak se však problémy začnou stupňovat a nakonec budete takové koupě litovat. Přesto je možné koupit dobrý stroj za málo peněz. Řešením jsou repasované počítače.

Koupě repasovaného počítače není jako nákup v bazaru

Repasované počítače jsou sice již používané, nicméně od bazarového zboží se výrazně liší. Asi největším rozdílem je záruka. Nekupujete od neznámého člověka, který vytvořil inzerát na nějakém inzertním portálu, nýbrž od ověřené společnosti. Na repasované zboží se navíc dává roční záruka, což je další důkaz, že prodejce si za kvalitou prodávaného produktu skutečně stojí.

Dalším plusem je nákup od odborníka. Než jde repasovaný počítač znovu do prodeje, projde rukama specialisty. Ten ho dokonale prozkoumá a otestuje, případně nahradí rozbité části. V popisu notebooku či počítače se vždy dozvíte, zda má nějaké vady. V kategorii B najdete modely, jež mají škrábanec na víku nebo jim už moc dlouho nevydrží baterie. V áčkové kategorii jsou prodávané stroje, na nichž byste ani nepoznali, že už byly používané.

Odkud se berou repasované počítače?

Společnosti, které je následně prodávají, je vykupují zejména od velkých firem. Většinou jsou používané pouze na kancelářskou práci, poté skončí leasingová smlouva nebo celá firma mění počítačové vybavení, a jsou vyřazeny, ačkoliv nemají žádnou vadu.

Slabé stroje se jako repasované neprodávají, to by se nevyplatilo. Zpravidla mezi nimi najdete spíš notebooky, jež byly v době svého zakoupení špičkou či vyšší střední třídou. Nabídku uvidíte například na https://www.malicomputer.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *