5 hlavních důvodů, proč si nechat vytvořit webové stránky na WordPressu

Pokud váš web volá po redesignu, případně nemáte vůbec žádný, buďte při výběru jádra – redakčního systému – velmi důslední. Vlastně nemusíte – rovnou zvolte WordPress, na kterém běží přibližně třetina všech webů. Konkrétní výhody platformy jsme rozebrali v tomto článku.

Co je WordPress?

WordPress je nejrozšířenější CMS (content management systém) na světě. Jedná se o robustní nástroj pro tvorbu a správu webových stránek všeho druhu. Vznikají na něm jednoduché blogy, rozsáhlejší firemní weby i e-shopy a další druhy webových aplikací. Platforma je hostována online a její editaci není zapotřebí žádný desktopový software.

Existují i alternativy, ale…

WordPress byl navržen tak, aby pokryl potřeby naprosté většiny uživatelů. Přesto se najdou výjimky, kterým z určitých důvodů nesedne. Mohou zvolit jiný CMS. K nejznámějším alternativám patří Joomla! A Drupal, kromě nich je však k dispozici ohromné množství méně známých open source systémů pro správu webu. Praktický žádný nenabízí tolik výhod pod jednou střechou jako právě WordPress.

1. Spolehlivost

V souvislosti s provozem webových stránek není místo na kompromisy. Než riskovat neznámou a neprověřenou platformu, je mnohem jistější vsadit na léty osvědčený systém. WordPress je k dispozici od roku 2003 a trhu CMS naprosto dominuje. Počet uživatelů je bezesporu významným indikátorem spolehlivosti. Kdyby WordPress spolehlivý nebyl, jen těžko by na něj spoléhaly velká jména jako CNN, UPS, TechCrunch, TED a mnohé další významné společnosti.

Každý měsíc vyjde na webech provozovaných na WordPressu přes 70 milionů nových článků a uživatelé je doplní více než 77 miliony komentářů. To o něčem svědčí!

2. Vynikající podpora

Vzhledem k tomu, že WordPress používá ohromné množství lidí napříč celým světem, není divu, že je k mání nespočet manuálů, průvodců a dalších zdrojů, jakožto i komunitních fór. Kromě toho je k dispozici oficiální (placená) podpora pod taktovkou WordPresss support teamu.

Oproti méně rozšířeným, neznámým CMS skutečně nehrozí, že by provozovatel nenašel odpověď, byť na velmi specifický technický dotaz.

3. Perfektní příprava pro SEO

Bez optimalizace se web ztrácí mezi stovkami či tisíci podobnými weby. Díky kvalitnímu SEO je možné projekt katapultovat mezi přední výsledky vyhledávání, a je to právě WordPress, který vám v tomto směru velmi pomůže. Stačí jej doplnit některým z mnoha volně dostupných plug-inů, jako je například Yoast SEO nebo All in One SEO Pack.

4. Flexibilita

WordPress může být velmi jednoduchý a skvěle poslouží pro tvorbu osobního blogu. Ale stejně tak je připraven pro maximální výkon – tvorba webových stránek není nijak limitována. S pomocí vhodných plug-inů a úprav lze dosáhnout znamenitých výsledků. Když budete chtít, postavíte na platformě třeba zpravodajský web světového významu.

5. Zabezpečení

WordPress je sám o sobě poměrně bezpečný a s železnou pravidelností vychází aktualizace a bezpečnostní záplaty. Což samozřejmě neznamená, že je absolutně neprůstřelný před zákeřnými útoky tvůrců škodlivých softwarových aplikací.

Naštěstí pro uživatele WordPress výrazně usnadňuje pokročilé zabezpečení pomocí prvků, jako jsou silnější zaheslování, přechod na protokol https apod.

Jak na WordPress, když s ním neumíte a nemáte na programování čas?

Tvorba web stránek se sofistikovanějšími funkcemi již vyžaduje programátorské zkušenosti a nejinak je tomu i v případě unikátního vzhledu (vlastní šablony). Pokud vás výše uvedené argumenty přesvědčily o výhodách WordPressu, obraťte se na odborníky z agentry AJAS a nechte si od nich vytvořit (a v případě potřeby i spravovat) projekt na míru. Nabízí vynikající poměr ceny a kvality, a navrch navazující marketingové služby. Podrobnosti najdete na chcibytvidet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *