Recenze: HP LaserJet M1132

Vyplatí se podnikat s příteli, nebo je lepší vsadit na neznámého partnera? Zřejmě tušíte, že daná problematika nelze zobecnit. Podnikání, byť úspěšné či nikoliv, může přátelské či rodinné vztahy zničit, ale stejně dobře i posílit. Jak dopadl vztah mezi dlouholetými kamarády Billem Hewllettem a Davidem Packardem nevíme, jejich společné úsilí však přesto vyústilo ve vybudování jedné z nejvýznamnějších nadnárodních společností z oboru informační techniky. Dvojice začala v garáži a nyní, o téměř 80 let později, se logo HP skví snad ve všech kancelářích i domácnostech.

Společnost Hawlett-Packard uspěla i proto, že se nikdy nebránila inovacím a nekopírovala již existující technologie. Málokdo tuší, že prvním komerčním triumfem byl audiooscilátor, který byl lepší než konkurenční produkty a zároveň za zlomek běžné ceny.

Dalším milníkem pak v roce 1968 stolní kalkulátor. Dnes jsou to počítače, notebooky, servery, fotoaparáty… ale také tiskárny, skenery a kopírky. A my vám představíme multifunkční zařízení, které značku HP skvěle reprezentuje. Připravte se na spoustu muziky za přijatelné peníze. Laserová tiskárna HP LaserJet M1132 je jako stvořena pro každodenní rutinu v kanceláři. A místo se pro ni najde i v homeoffice. Zařízení je určeno pro práci v prostředí operačních systémů Windows, MacOS X a Linux.

Kde začít, než u elegantního designu? Multifunkce svým vzhledem rozhodně neurazí a parametry už vůbec ne. Sedmikilový model kombinuje černobílou laserovou tiskárnu se skenerem a kopírkou. A protože je primárně určena pro kancelářské využití, nabízí rychlou práci bez zbytečného čekání. Stačí ji zapnout a za 8,5 vteřiny již můžete tisknout. S rychlostí tisku až 18 str./min patří k těm lepším. Doporučená zátěž (při rozlišení 600 x 600 DPI) je 250 až 2000 stran. Vstupní zásobník pojme 150 listů a výstupní 100 listů.

HP LaserJet M1121 zároveň umožňuje oboustranný tisk, ale pouze ručně. Mimo běžného papíru lze tisknou také na jiná média standardních i vlastních rozměrů (musí se nastavit). A co se týče plochého skeneru, zvládá optické rozlišení až 1200 DPI při 24bitové barevné hloubce. Aktivní plocha pro skenování je 216 x 296 mm s rychlostí až 6 str./min.

Kopírka s rozlišením až 600 x 400 DPI umožňuje až 99 kopií jednoho dokumentu s možností zvětšení i zmenšení. Ovládání a orientaci usnadňuje černobílý displej.

Chcete tisknout levně a přitom kvalitně?

Na závěr jsme si nechali tip na výhodný nákup. Předpokládáme, že s novou multifunkcí budete tisknout, až se z ní bude prášit. Pak se vám budou hodit levné Hawlett-Packard tonery, které seženete u specializovaného prodejce na www.tonerynaplne.cz. V nabídce je jak originální, tak i vysoce kvalitní kompatibilní cartridge za mnohonásobně nižší cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *