Recenze: Analogový fotoaparát Mint InstantFlex TL70

Milovníci instantního fotografování pozor! Na český trh se konečně dostala horká novinka, kterou vyrábí hongkongská firma Mint. První dvouoká instantní zrcadlovka na světě InstantFlex TL70 skládá hold klasice a přitom je nabitá moderní technologí. Kombinace kultovního Polaroidu a Flexaretu (Rolleisflexu) vás prostě musí nadchnout. Unikátní fotoaparát používá populární instantní filmy Fujifilm Instax Mini velikosti kreditní karty.

Instantní focení je v kurzu, o čemž svědčí nové analogové fotoaparáty, které využívají dostupné filmy od zavedených výrobců. Pokud vás z nějakého důvodu nezaujal automatický Fujifilm Instax Mini, máte jedinečnou možnost sáhnout právě po novém modelu od Mintu.

Firma Mint vstoupila na trhu v roce 2009 a původně se zabývala opravami a prodejem fotoaparátů značky Polaroid. Postupem času firma rostla, služeb přibývalo a nakonec se na pultech objevily i vlastní produkty.

První instantní dvouoká zrcadlovka InstantFlex TL70 disponuje automatickou expozicí, což je skvělá zpráva pro každého, kdo se nechce zabývat nastavením. Dlouhé noční záběry umožňuje režim B (do 10 vteřin). Volič umožňuje nastavení požadované clony v rozsahu 5, 6, 8, 16 a 22. Nejmenší clona znamená výjimečnou hloubku ostrosti s rozostřeným pozadím snímku.

instantflex-tl70

InstantFlex TL70 je vybavený vestavěným bleskem, při jehož použití se doporučuje clona 16 nebo 22.

Zajímavý je také režim f/bokeh s unikátním efektem na pozadí. Pomocí ručního ostření dosáhnete plné kontroly nad zaostřením, které je funkční od 48 cm. Jakmile se podíváte do klasické šachty z matnicí, propadnete kouzlu instantního fotoaparátu naplno.

Díky tomu, že jsou tlačítka pro spoušť a vysunutí snímku oddělené, lze s fotoaparátem snadno dělat multixpozice. Vícenásobné snímky je vhodné dělat volbou EV – 1.

Tak co na něj říkáte? Nemůžete se dočkat, až analogový fotoaparát od Mintu také vyzkoušíte? My jsme se do něj zamilovali!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *