Nejlepší technické novinky za rozumnou cenu

S pominuvší dobou povánočních výprodejů, které přinesly vlnu slev na zboží, které se prodejcům během vánoc nepodařilo prodat, se ceny vrátily opět do normálu. Ti, kteří nestačili své vysněné zboží zakoupit, však rozhodně nemusejí zoufat, neboť nakupovat lze výhodně i ve zbývajících (nevýprodejových) částech roku. Nadto budete mít možnost dosáhnout na letošní novinky, které v rámci loňské kolekce nebyly k dispozici. Pojďme si představit některé z technických novinek, kterým by měl patřit rok 2014 i vzdálenější budoucnost.

file1311279208147

Tablet Lenovo ThinkPad 8

Skvělým počinem je zejména tablet od čínského výrobce Lenovo. Jedná se o 8,3“ tablet s Full HD rozlišením 1920 x 1200 bodů a čtyř jádrovým procesorem Atom Baytrail s taktovací frekvencí 2,4 GHz. Součástí vybavení jsou samozřejmě 3G/LTE, HDMI a USB 3.0, i díky čemuž se ThinkPad 8 zařadí mezi přímé konkurenci iPadu. Pokud jde o cenu, nejnižší cena se má pohybovat okolo 399 dolarů, tj. přibližně 8000 Kč.

Telefon Sony Xperia Z1 Compact

Na poli mobilních telefonů by Vaší pozornosti rozhodně neměla uniknout novinka Sony Xperia Z1 Compact. Jedná se o odolný smartphone doslova našlapaný funkcemi. Ostatně posuďte sami: TFT TN dotykový 4,3“ HD displej, 2 GB RAM či 20,7 MPix fotoaparát, Wi-Fi, bluetooth, 3,5mm jack, vestavěná GPS a pohotovostní doba až 600 hodin. To vše v elegantním balení za cenu necelých 15 tisíc Kč. (Tip: chcete-li na produktech od Sony ušetřit, zkontrolujte příslušné slevové kódy Sony produktů na slevovém portále vouchercloud.cz)

Televizor Samsung LED 85“ LCD

Samsung na veletrhu CES 2014 představil mimo jiné i zajímavý ohybatelný LCD televizor s LED podsvícením. Jedná se o standardní televizor, u něhož bude možné si pomocí dálkového ovladače nastavit, zda bude obrazovka rovná či zahnutá. Součástí vybavení je též HDMI 2.0 vstup a dekodér HEVC. Obdobný koncept na veletrhu představilo i LG, které ovšem využívá technologii OLED, díky čemuž je možné panelu bez obtíží ohýbat.

file000898499863

Audio z mobilu do auta Sony XSP-N1BT

Sony kromě výše zmiňovaného telefonu Xperia Z1 Compact v roce 2014 nabídne svým zákazníkům i další skvělou novinku se jménem XSP-N1BT. Jde o unikátní autorádio, které funguje jako dock, jehož prostřednictvím ve svém autě přehrajete hudbu z mobilu využívajícího operačního systému Android. Současně bude možné kromě přehrávání hudby využít XSP-N1BT též jako dobíječku či hands free. Základní cena autorádia se bude pohybovat okolo 250 dolarů, tj. přibližně 5 000 Kč, v České republice pak tuto vychytávku budete moc koupit za cenu o přibližně 2 000 Kč vyšší. Budete-li chtít na koupi produktu ušetřit, koukněte, zda se na VoucherCloud nevztahuje na tento sleva či jiné zvýhodnění.

Intel smart wireless charging bowl

Společnost Intel v roce 2014 představila novinku se jménem smart wireless charging bowl, která je novým a poměrně zajímavým konceptem na poli IT. Jedná se o univerzální nabíječku všech elektronických přístrojů, které běžně nosíte při sobě – tj. fotoaparátu, telefonu, hands free sluchátek, klíčů od auta atd. Co je však na tomto konceptu oproti jiným dřívějším projektům neobvyklé je podoba „kyblíku“ – veškerou elektroniku do něj prostě jen tak vložíte a ona se sama dobije.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *