IP kamery – chytrá zařízení, která toho umí víc, než si myslíte

Dnešní článek věnujeme IP kamerám – fenoménu, který vytlačuje klasické analogové kamery. Pokud přemýšlíte nad tím, jak zabezpečit majetek před nezvanými hosty, neměli byste zapomínat na kamerový systém. Ten sice vniku případného pachatele nezabrání tak jako fyzická bariéra v podobě mříží nebo bezpečnostních dveří, ale pomůže vám odhalit jeho identitu. Kromě toho nabízí i spoustu dalších výhod, kterých se u zastaralých analogových kamer nedočkáte.

Co je to IP kamera?

IP kamera (často se o ní hovoří také jako o síťové kameře nebo webkameře) je zařízení, které zachycuje a vysílá živé záběry prostřednictvím IP sítě. Ty můžete sledovat lokálně, ale také na dálku, prakticky z libovolného místa. Díky svým vlastnostem má mnohem širší spektrum využití než analogová varianta.

Co IP kamery umí?

Moderní IP kamery umí snímat v HD rozlišení a lepší modely dokonce v rozlišení 2592×1920. Mohou pracovat nezávisle na počítači a mají vlastní IP adresu, FTP server, TFP a e-mailového klienta a lze je naprogramovat tak, aby plnily specifickou funkci.

Nasnímaný obraz je vysoce kvalitní a díky filtru IR cut jsou barvy reprodukovány velmi věrně. Většina IP kamer umí noční režim, kdy se IR cut filtr odsune pryč z obrazového senzoru a kamera se přepne do černobílého režimu. Velmi užitečné je infrapřisvícení, které využijete především při monitorování venkovních prostor na delší vzdálenosti. Samozřejmostí bývají také výkonné LED diody.

Tím ovšem výhody IP kamer teprve začínají. V podstatě jde o kombinaci počítače s kamerou a lze je nastavit tak, aby při detekci pohybu automaticky odeslali e-mail s přiloženou fotografií, zaslali vám SMS zprávu apod. IP kamery jsou k mání i v natáčivých variantách, které umožňují sledování mnohem větších prostorů. Ovládat je můžete i z mobilních zařízení – některé IP kamery jsou kompatibilní se smartphony.

Chcete se dozvědět více?

Díky IP kamerám můžete hlídat svůj majetek, ale také děti nebo zaměstnance. Spoustu dalších informací najdete v popisu produktů u specializovaného prodejce na www.prodejipkamer.cz. E-shop nabízí prodej kvalitních IP kamer značek APEXIS, ZONEWAY, WODSEE a IPS za velmi slušné ceny.

1 Komentář

  1. Hana

    Dobrý den,
    ohledně IP kamer Vám může pomoci i tento článek.
    http://www.securia.cz/informace-o-bezpecnostnich-systemech/219-co-je-ip-kamera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *