Webové online hry zdarma – proč je tak milujeme?

Také si čas od času rádi zahrajete jednoduchou „flashovku“? Ne? V tom případě jste jedním z milionu, protože jsou to právě webové hry, které si přízeň hráčů drží již od doby, kdy byly poprvé vpuštěny na síť. A přestože se první browser hry nesly v duchu souboje technologie Java a Flash, vývojáři brzy poznali, že je to právě software od společnosti Macromedia, který jim dává mnohem větší volnost. Flashovky neztratily na své popularitě ani po letech a my se krátce zamyslíme nad tím, proč tomu tak je.

Otázka č. 1 zní:“Proč jsou webové hry tak populární i navzdory tomu, že si hráči mohou zahrát mnohem propracovanější tituly?“

Je to jednoduché. Flashovky jsou dostupnější pro mnohem širší spektrum uživatelů a to nejen co se týče ceny. Můžete si je zahrát bez toho, aniž byste museli cokoliv instalovat a postačí vám rozšiřující plugin, který jednorázově nainstalujete do prohlížeče. A jak jsme již zmínili, flashové onlinovky si můžete zahrát bezplatně a i to je samozřejmě obrovským lákadlem.

Jak vypadají dnešní flashové hry?

V minulosti byly gamesky mnohem jednodušší a omezovaly se na krátké hříčky, které jste dohráli během několika minut. Přesto byly velmi zábavné a některé jste mohli hrát téměř donekonečna, aniž by vás omrzely. Vyšší verze Flashe však posunuly zábavu na další úroveň a umožnily tvorbu propracovanějších her. A to nejen co se týče jejich grafického zpracování a efektů, ale i komplexnosti her samotných.

Akční hry, skákačky, sporty, logické hříčky, strategie… v žánrech se žádná omezení nekladou a i vy si mezi flashovkami najdete to své. Stále více se objevují hry pro dva hráče a teprve díky nim objevíte sílu tohoto segmentu her.

Zahrát si může opravdu každý. Vývojáři chrlí hry jako na běžícím pásu a zatímco se někteří specializují na určitý žánr, jiní cílí na užší skupiny hráčů. Stačí se porozhlédnout na některém z herních serverů a objevíte hry pro dívky nebo nejmenší hráče. Tak na co ještě čekáte? Hoďte starosti za hlavu a zarelaxujte si u webových gamesek i vy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *