Moderní kancelář a tipy, jak si ji vybavit

Kancelář je pro mnohé druhým domovem – a někteří v ní tráví dokonce ještě o něco více času než doma. Proto by v ní nemělo chybět nic důležitého. Prostor musí být funkční, komfortní a příjemný. Jak toho docílit?

Stůl, židle a nábytek

Alfou a omegou každé kanceláře je stůl. Respektive duo v podobě stolu a židle. Na těchto artiklech zbytečně nešetřete a spíše než o cenu se zajímejte o správnou výšku (dobrou volbou jsou výškově nastavitelné stoly). V případě stolu požadujte dostatečně velkou pracovní plochu a u židle dbejte na to, aby disponovala područkami, opěrákem, nastavitelným sedákem – a byla uzpůsobena pro ergonomické sezení.

Počítejte s tím, že skutečně kvalitní kancelářská židle stojí přes deset tisíc korun. Přijatelné řešení lze najít i v kategorii od pěti do deseti tisíc. Ušetřit můžete jinak, dlouhodobě třeba na barvách do tiskárny (levné tonery a cartridge seženete v e-shopu tonera.cz).

V kanceláři by neměly chybět ani úložné prostory. Zda pro tento účel zvolíte komody, police, pojízdné kontejnery nebo třeba elegantní a praktickou předělovací stěnu, s jejíž pomocí snadno rozdělíte prostor, je na vás.

Technické vybavení

Bez čeho se v kanceláři neobejdete, je technické vybavení v podobě tiskárny. Pokud máte potřebu kopírovat a skenovat dokumenty, bude se vám hodit multifunkce – ušetří vám místo i peníze. Samotný výběr tiskárny není příliš komplikovaný, rozhodující jsou např. náklady na tisk, typ tištěných dokumentů, rychlost tisku, konektivita apod. Podle zvoleného typu tiskárny pak nezapomeňte na zásobu náplní. Mít po ruce náhradní tonery či cartridge je mnohdy k nezaplacení.

Pokud v kanceláři pracujete do pozdních hodin, rozhodně nepodceňujte kvalitu a množství osvětlení. Hodit se vám může stojací či stolní lampa.

Velmi užitečným pomocníkem může být také mobilní klimatizace. V parném létě prostor kanceláře příjemně ochladí a v zimě ji využijete při vytápění.

Nezapomeňte na dekorace

Kancelář by měla být místem, ve kterém se cítíte dobře a máte motivaci ke skvělým výkonům. V tomto směru vám pomohou například vhodně zvolené dekorace. Vkusná tapety, motivační plakáty, ale také pokojové květiny promění sterilní prostředí k nepoznání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *