Metin2 – recenze orientální MMORPG

Pamatujete si ještě na doby, kdy internet nebyl tak rychlý, abychom přes něj mohli hrát hry? Nevadilo nám to a trávili jsme celé dny v single player módu. Pařili jsme strategie, skákačky, závodní hry a především RPG. Role Playing Game byl (a je) fenomén, kterému málokdo odolal a každý si čas od času alespoň na chvíli zahrál na hrdinu. Ale nebudeme chodit kolem horké kaše. Dnes má vysokorychlostní internet každý druhý důchodce a kdo může, ten hraje s ostatními. A žánr RPG tak mohl v klidu morfovat na MMORPG, tedy Massively Multiplayer Role Playing Game. Jednu méně známou vám dnes představíme.

Zapomeňte na chvíli na populární MMORPG Drakensang a 4Story a přeneste se z temného fantasy světa do ještě temnějšího orientu. Právě tady se totiž odehrává propracovaný děj Metin2, onlinovky, která byla v Čině představena již v roce 2004.

Metin – kámen, který rozvrátil mírumilovnou říši

Na začátku byla obrovská říše, která se rozprostírala po celém kontinentu. Zvířata i lidé žili v klidu a míru, ale jen do té doby, než z nebes spadl mocný kámen Metin. Jeho působením se ze zvířat stala krvežíznivá monstra a lidi začali umírat kvůli nemocem. Ale jen proto, aby se z nich staly zombie. Zbytek populace se roztříštil do tří říší, které válčily nejen s nemrtvými a příšerami, ale také mezi sebou. Váš úkol je prostý – nastolit v zemi řád…

dragon2

Metin2 je free to play onlinovka, takže si ji můžete zahrát zdarma. Po registraci si vyberte jedno ze čtyř povolání (k dispozici v mužské i ženské verzi) a pustíte se do toho. Na výběr se nabízí válečník, ninja, čaroděj a sura a je jen na vás, jestli se vydáte cestou hrubé síly, tiché a efektivní likvidace, nebo mocné magie.

Vývoj postavy tak, jak to máme rádi

Každá z postav má dvě specializace, které se větví na jednotlivé dovednosti. S přibývajícími levely je vylepšujete a sílíte, ale aby to nebylo tak jednoduchá, velmistrovské a perfektní úrovně dosáhnete jen prostřednictvím magických předmětů. Pokud je nenajdete, můžete si je koupit za reálné peníze, čímž získáte obrovský náskok před ostatními.

Prostředí orientu vás pohltí

Co se týče ovládání, je velmi intuitivní a okamžitě ho vstřebáte. Grafika sice není na tak vysoké úrovní jako v konkurenčním MMORPG Drakensang, ale s 4Story je srovnatelná. Ale to není tak důležité, protože jako u každé onlinovky, i zde hraje hlavní roli vynikající atmosféra a perfektní hratelnost.

Suma sumárum, Metin2 je návyková online hra, od které se jen tak neodtrhnete. Pokud si potrpíte na hry situované v orientu, pak je pro vás povinná. Pro ostatní hráče však bude minimálně zpestřením od klasického fantasy.

Foto: metin2syndicate.info, board.en.metin2.gameforge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *