Levné repasované počítače jsou stále žádanější. Zajímá vás proč?

Pamatujete si na doby, kdy byly ceny výpočetní techniky astronomické? Naštěstí jsou již dávno ty tam a my si můžeme užívat neskutečně levných notebooků a stolních PC. Nejlevnější modely jsou k mání za cenu hluboko pod deset tisíc korun, ale bohužel tomu často odpovídá také mrzká kvalita. Nabízí se proto otázka, zda se nevyplatí investovat do repasovaného počítače. Důvody, které jasně hovoří pro i proti repasům, najdete v tomto článku!

Co je to repasovaný počítač?

Repasované notebooky a PC jsou v kurzu a jejich prodej nabírá na obrátkách. Ale to vlastně repasovaný počítač je? V podstatě jde o starší model, který je již nějaký ten pátek v provozu. Repasy obvykle pochází z větších firem, které se výpočetní techniky nárazově zbavují a obměňují ji za novou. Specializované firmy vykupují starší počítače za zlomek původní ceny, poté je vyčistí, otestují a začnou jednotlivě prodávat.

Ale proč jsou repasované počítače tak oblíbené? Hlavním důvodem je nepřekonatelný poměr ceny a kvality. Repasy nejsou jen velmi levné, ale také spolehlivé a odolné. A to proto, že jde o modely střední a vyšší třídy, jejichž původní pořizovací cena byla vysoká.

Repasované počítače jsou starší, ale v drtivé většině případů jde o modely střední nebo vyšší třídy. Jejich hardwarové parametry se sice nemohou rovnat se současnou špičkou, ale plně konkurují (nebo dokonce překonávají) většinu nových low cost počítačů. Vynikají kvalitou zpracování, tichým chodem a vyšší mechanickou odolností. Pokud často cestujete a potřebujete spolehlivý pracovní notebook, raději vsaďte na repasovaný kus s titanovým krytem než na nejlevnější plasty.

Další výhody repasovaných počítačů

Hlavní argumenty, které hovoří pro repasy, jsme již zmínili výše. Kromě velmi nízké ceny a výkonu srovnatelného s novými počítači nižší třídy, ale nesmíme zapomenout ani na ekologické hledisko. Koupí repasu šetříte přírodu a to se přece taky počítá, nebo ne?

repasyA nesmíme zapomenout ani na záruku, které by se vám v případě notebooku z bazaru nebo zastavárny nedostalo. Prodejci repasované výpočetní techniky poskytují záruku v délce od několika měsíců až po dva roky.

Na rozdíl od technikou, kterou jednotlivci prodávají přes inzerát, nejsou repasy prodávány z důvodu skrytých závad. Opět zdůrazňujeme, že veškeré repasované počítače jsou před prodejem vyčištěny a otestovány. Riziko, že se projeví skrytá závada, je velmi malé. Což ostatně potvrzuje i procento reklamací, které je stejné jako u porouchaných nových počítačů. Roli však hraje i to, že poruchovost zaběhnutých výrobků je obecně nižší než při koupi nových.

A aby toho nebylo málo, repasované počítače dostanete na fakturu a můžete si je dát do nákladů a odečíst z daní.

Výhody repasovaných počítačů v kostce

+ nepřekonatelný poměr ceny/kvality

+ spolehlivost a odolnost

+ v případě přenosných počítačů jde o manažerské notebooky

+ záruka

+ možnost odpočtu z daní

Repasovaná výpočetní technika naopak není vhodná pro ty, kteří vyžadují nejvyšší možný výkon (např. pro hraní náročných 3D her) a zákonem garantovanou dvouletou záruku.

Kde najdete repasované notebooky a PC levně?

Mezi největší „držáky“ bezesporu patří repasované notebooky Dell, ale také Fujitsu Siemens a Sony. Pestrou nabídku spolehlivých počítačů za neodolatelné ceny najdete na www.levnapc.cz. Cena repasované výpočetní techniky se pohybuje na úrovni poloviny ceny nových počítačů se srovnatelnými parametry. Spousta modelů je dokonce na prodej i s operačním systémem za cenu, za kterou lze pořídit operační systém samostatně. Tak co vy na to – jdete do nového lowcostu, nebo kvalitního repasu?

1 Komentář

  1. Michal Zuber

    Tak ako píšete, repasy sú spoľahlivé a vďaka tomu, že sú to kusy z väčších korporácii, tak modely sú strednej a vyššej triedy.
    Je možné lacnejšie kúpiť pár ročný TOP notebook.
    Medzi spoločnosťami mi chýba Lenovo, ktorý má tiež veľmi dobré a spoľahlivé počítače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *