Když tisknout, tak levně!

Ceny moderních tiskáren a multifunkcí visí proklatě nízko, ale počáteční nadšení velmi rychle opadne, když kontrolka začne hlásit nedostatek barvy. Ceny tonerů a cartridgí jsou totiž stále velmi vysoké a nevypadá to, že by výrobci ze své cenové politiky plánovali ustoupit. Originální náplně do tiskáren naštěstí nepředstavují jedinou variantu a chcete-li tisknout levněji, můžete přestoupit na kompatibilní nebo renovované náplně. Zajímá vás, jaké (ne)výhody všech zmíněných typů náplní a kde je koupíte ještě levněji než kdekoliv jinde?

Originální, repasované, nebo kompatibilní náplně?

Nejdražší variantu náplní do tiskáren představují originální tonery a cartridge. Většinou je vyrábí výrobci tiskáren, případně oficiální distributoři. Nevýhodou originálních náplní je vysoká cena, ale na druhou stranu za ni dostanete nejvyšší kvalitu tisku. Originální náplně jsou pečlivě kontrolovány a vyrábí se z kvalitních komponentů.

Cenový střed zaujímají renovované či repasované tonery a cartridge. Jsou levnější než originální tonery, kvalita tisku je srovnatelná a navíc jsou ekologické. Repasované náplně jsou v podstatě opětovně doplněné a vyčištěné originály.

Na samotném cenovém dně leží kompatibilní náplně do tiskáren. Jejich cena je často až několikanásobně nižší než cena nových originálních tonerů, ale za to se na ně nelze stoprocentně spolehnout. Kvalita tisku je horší a někdy si s tiskárnou „nerozumí“ vůbec. Rozhodnete-li se pro kompatibilní tonery a cartridge, dejte si záležet na výběru výrobce.

A kde seženete nejlevnější náplně do tiskáren?

Chcete-li za náplně do tiskárny ušetřit, nakupujte na www.tonera.cz. Internetový obchod provozuje společnost Tonera, která se na trhu pohybuje již od roku 1993 a kromě náplní do tiskáren nabízí i veškeré související příslušenství a potřeby. V nabídce najdete tonery a cartridge HP, Minolta, Samsung, OKI, Lexmark, Canon a nechybí ani cartridge Epson. Tonera garantuje nejnižší ceny na internetu a pokud někde natrefíte na lepší nabídku, stačí, když se o ní zmíníte v objednávce a dostanete slevu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *