Konečně bychom se mohli dočkat až o 60 % větší výdrže baterie

V oblasti smartphonů a tabletů se neustále vylepšuje výkon, velikost paměti RAM či rozlišení displeje. Po dlouhou dobu však nebyl brán ohled na baterie a výdrž mobilních zařízení se stoupající spotřebou komponent klesala. Nyní však pro vás máme dvě dobré zprávy – objevil se speciální čip, který umožní rychlejší nabíjení a nová technologie od společnosti Hitachi Maxell (samozřejmě japonské), která má velký dopad na výdrž baterie.

Začněme speciálním čipem. Jestliže nenabíjíte v noci, doba nabíjení baterie vám rozhodně není lhostejná. Společnost Texas Instruments naštěstí přišla s čipem, který podle všeho zkrátí dobu nabíjení baterie až o 50%. No řekněte, není to skvělé?

A jestliže vám vadí i samotná výdrž baterie, potěší vás výplod japonské společnosti Hitachi Maxell. Výzkumníci totiž objevili nový výrobní proces Li-Ion baterií, které mají o 60% vyšší kapacitu. Samozřejmě mají vyšší kapacitu i přesto, že se jejich velikost nezvětší. To tedy znamená, že jestliže máte baterii o kapacitě 3000 mAh, budete mít pravděpodobně v budoucnu stejně velkou baterii s kapacitou asi 4800 mAh. Na tuto technologii si ale budeme muset ještě asi rok počkat.

Tím pádem budeme mít osmijádrové procesory, Full HD (nebo 4K?!) displeje, 4 GB operační paměti a konečně také lepší baterie, díky kterým by zařízení s takovými vlastnostmi mohlo vydržet třeba i dva dny na jedno nabití.

Zdroj: AndroidAuthority, náhledový obrázek: Pixabay

1 Komentář

  1. Multihosting

    To by bolo super, keby konečne telefóny vydržali dlhšie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *