Skandál! Na internet se dostal připravovaný Windows Blue!

Na internet se dostaly informace o novém updatu operačního systému Microsoft Windows. Možná půjde o kompletně novou verzi, zatím to ale vypadá “jen” na update systému Windows 8, tím pádem je často uváděné označení Windows 9 chybné. Jak už je potvrzené, bude tento systém nést název Windows Blue.

Jednou z novinek, kterou Windows Blue přinese, je Internet Explorer 11, jehož obrázek se již objevil na Internetu

Pro nedočkavce máme dobrou zprávu – již 7. června má být hotova finální RTM verze a ještě mnohem dříve bude preview verze. Navíc prý budou veřejně dostupné zdarma pro všechny uživatele Windows 8. Jestliže však do té doby nechcete čekat, jistě budete potěšeni uniklým buildem Windows Blue s číslem 9364.

Bohužel zatím asi není žádný důvěryhodný zdroj ke stažení, ale doporučuji se podívat na polské WinFórum, kde se dozvíte více. Nebo se zkuste po nějakém zdroji ke stažení podívat.

32-bitová verze je dostupná jako 2,63 GB ISO soubor. “Modrá wokna” přináší především větší i menší živé dlaždice, což trochu více přizpůsobuje obrazovku Start. Také si určitě všimnete side-by-side programového zobrazení, které zlepšuje efektivitu multitaskingu díky možnosti používání dvou aplikací vedle sebe. Zajímavé je také tlačítko pro vytvoření screenshotu v bočním panelu Sdílení. Na fotografii výše si také můžete všimnout Internetu Exploreru 11, který je dodáván s novým operačním systémem.

Pro více screenshotů následujte tyto odkazy a také se podívejte na video:

[youtube -OPCW6ozaM0 nolink]

Zdroj: Engadget.com, WinForum.eu, Neowin.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *