Jak se automaty staly středem pozornosti? A kdy to bylo?

Hazardní hry jsou populární od nepaměti. Vždyť kostky, karetní, ale i stolní hry hráli už naši předkové. A předkové našich předků stejně tak. Zatímco v minulosti byl hazard spíše zálibou “spodiny” a lidí na okraji společnosti, dnes se mu oddávají celebrity i vážení obchodníci. Zajímá vás, kdy nastal zlom, který posunul hazard do středu dění a co zapříčinilo, že se mu začaly věnovat miliony lidí na celém světě? Za vším hledejte hrací automaty.

Na začátku stála železná skříňka

Hrací automaty dnes vídáme doslova na každém rohu. V hospodách páté cenové skupiny, ale i v zákoutí lepších restaurací na lákají blikajícími světýlky a zvuky sypajících se mincí. Ještě před sto lety však o přístrojích, které se významným způsobem zasloužili o rozvoj hazardních her, téměř nikdo nevěděl. Myšlenka vytvořit první automat se zrodila v hlavě německého imigranta Augusta Feye, který se na přelomu 20. století pohyboval ve volnomyšlenkářském San Franciscu. První hrací automat se sice těm dnešním příliš nepodobal, ale i tak se stal základem pro další vývoj. Měl podobu železné krabice, ve které se otáčely tři válce s několika symboly. Jakmile se sešly tři stejné motivy, vyhráli jste. Dnes jsou hrací automaty velmi populární a největší oblibě se těší zejména ve světě online kasín. Výjimkou nejsou ani online kasína, ve kterých si můžete vybrat až ze 400 různých druhů automatů. Jakékoliv další informace o online hracích automatech můžete najít právě zde.

Už tehdy bylo jasné, že Feyův vynález bude těšit obrovskému zájmu. O opravdový boom se však postaral Herbert Mills, který automat notně vylepšil. Nejenže přidal další motivy, ale navíc na krabici přidal okénko, které hráčům umožnilo sledovat, jak moc se přiblížili k výhře. V té době byl hazard nelegální, ale netrvalo dlouho a zákonodárci z Nevady ho legalizovali.

Nástup moderních elektromechanických automatů

O další revoluci se postarala známá společnost Bally, která vyvinula elektromechanické automaty. Ty nahradily klasické mechanické přístroje a postaraly se o výrazné urychlení hry. Jednorukého banditu, tedy nejznámější elektromechanický automat, zřejmě představovat nemusíme. Velkým lákadlem byla i možnost vyšších sázek a tučné jackpoty. Díky nim se o automaty začali zajímat i hráči, kteří je do té doby přehlíželi.

A jak je to s automaty dnes? Jak jsme již v úvodu zmínili, stále se těší obrovské oblibě a neustále se vyvíjí. Elektromechanické automaty doplnily videoterminály, které nabízí několik typů her a další zajímavé bonusy. Velmi zajímavé jsou především nejrůznější dovednostní mezihry, které do hraní vnáší úplně nový rozměr. U videoslotů jsou navíc přítomny i speciální symboly, které násobí výhru nebo nahrazují ty klasické. Všechny tyto aspekty dávají hráčům nové možnosti a strategie a posouvají automaty na další úroveň. S vývojem technologií jde logicky kupředu i vývoj hracích automatů, takže se v příštích letech můžeme těšit na další inovace, díky kterým bude hra ještě příjemnější a zajímavější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *