Když nejsou peníze na nový, přijde vhod repasovaný…

Potřebujete nový notebook, ale máte obavy, že na něj nebudete mít? Sáhněte po repasovaném kousku!

Společnost Gartner provedla studii, podle které tvoří repasované notebooky a stolní PC až 10 % z celkového objemu prodeje počítačů. Že nevíte, co si pod pojmem „repasovaný počítač“ představit? Jde o již použité počítače, které prošly důkladnou kontrolou a poté byly opětovně dány na trh. O kvalitu nebo nejasný původ počítače se skutečně bát nemusíte a dokonce na něj dostanete záruku. Na komponenty, které byly do repasovaného počítače přidány nově, se vztahuje dokonce dvouletá záruka. Na zbytek většinou řádově několik měsíců.

Zajímá vás, odkud repasované počítače pochází? Jejich původ je různorodý a může jít o počítače, která měla v pronájmu větší firma, stejně jak nepoužité, ale starší a neprodané modely.

Pokud si myslíte, že mezi repasovaným železem nenajdete solidní kousek, se kterým byste si ještě několik let vystačili, koukněte se na nabídku známého prodejce gigacomputer.cz. Najdete v ní jak stolní PC, tak notebooky. Dovolte nám malou ochutnávku.

Lenovo ThinkPad T61

Lenovo ThinkPad T61 (nebo také IBM ThinkPad) je vůbec první notebook, který již nenesl logo IBM. Dvoujádrový procesor Intel Core2Duo T7100 1.8 Ghz, 2048 MB DDR2 a grafická karta Intel X3100 jsou sice v dnešní době docela úsměvné, ale pro méně náročného uživatele stále dostačující. Notebook v době uvedení na trhu nepatřil k nejlevnějším a pyšní se velmi odolnou konstrukcí, kterou posiluje vnitřní magnesiový rám (rollcage). Praktická je i přisvětlovací lampička v horní části rámu displeje, díky které lze s notebookem efektivně pracovat i při nedostatečném osvětlení. Na displej 15.4″ TFT WXGA s rozlišením 1 280 x 800 bodů se kouká příjemně.

Notebooky IBM, tedy pardon – Lenovo – jsou „držáky“ a T61 je skvělým příkladem toho, že i repasovaný počítač udělá skvělou službu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *