Jedno přístupové jméno a heslo, to je identity management!

Bez vlastního informačního systému se dnes neobejde téměř žádná větší organizace. Podnikový systém je stále častěji integrován s dalšími subsystémy, které jsou v rámci firemního IT využívány, což sice vede k automatizaci, ale také zvýšenému bezpečnostnímu riziku. Množství jednotlivých aplikací jde ruku v ruce s počtem jednotlivých uživatelských profilů a není jednoduché je efektivně spravovat. A právě to řeší identity management, díky kterému je správa informačního systému mnohem efektivnější a bezpečnější.

Co je to identity management?

Identity management je ve volném překladu řízení totožnosti. V praxi jde o systém, který využívá databázi HR systému a umožňuje uživatelům používat pouze jedno přístupové jméno a heslo. Administrátor získá absolutní přehled a kontrolu nad uživatelskými účty a bude moct kdykoliv upravit pravomoci jednotlivých uživatelů (např. změnu oprávnění, dočasné omezení přístupu), měnit údaje (změna uživatelských jmen a hesel apod.) a končeně – bezpečně vymazat uživatelský profil v případě, že zaměstnanec opustí firmu.

Jaká rizika hrozí bez identity managementu?

Informační systémy se spoustou přidružených aplikací jsou často plné tzv. mrtvých duší. Jedná se o uživatelské účty zaměstnanců, kteří již pro firmu nepracují. Pokud administrátor zapomene vymazat všechny účty, které zaměstnanec využíval, hrozí, že bude do systému nadále přistupovat.

Identity management eliminuje chyby, jejichž původcem je lidský faktor. Nestane se, že uživateli přetrvá oprávnění ke vstupu do aplikací, do kterých by přístup být neměl. Veškeré změny probíhají jednotně a lze je kdykoliv zkontrolovat.

Chcete získat kontrolu nad firemním systémem?

Pokud vás možnosti identity managementu zaujaly a chcete zvýšit bezpečnost systému a efektivitu jeho správy, obraťte se na odborníky z newps.cz s.r.o. A proč právě na ně? Stojí za vývojem jednotného identitního systému Czech POINT a dalšími významnými projekty. O bezpečnosti vašeho firemního systému vám rádi prozradí všechny důležité informace. Více na www.newps.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *