Jak vybrat správnou 3D tiskárnu? Poradíme vám

3D tiskárny zažívají v posledních letech neskutečný boom. Čím jsou tak výjimečné? Že pomocí nich můžeme vyrobit v podstatě jakýkoliv výrobek. A to díky technologii, která posouvá hranice možného o pořádný kus kupředu. Kdo o tiskárně uvažuje, měl by vědět, jak vybrat tu pravou. Podívejte se s námi na to, která vás nezklame.

K čemu budete 3D tisk využívat?
V první řadě je třeba ujasnit si, zda hledáte řešení spíše pro profesionální využití, nebo pro hobby oblast. Od toho se odvíjí nejenom funkčnost tiskárny, ale také její cena. U té logicky platí, že čím více budete investovat, tím lepší nástroj a tím lepší výsledné produkty získáte. Hitem na současném trhu je rozhodně 3D tiskárna Zortrax. Ta zaujme jak profesionály, tak i amatéry. K dispozici je aktuálně ve dvou konkrétních typech, kterými jsou:

  • 3D tiskárna Zortrax M200
  • 3D tiskárna Zortrax Inventure

3D tiskárna Zortrax M200

Varianta, která využívá technologii označovanou jako Leyer Plastic Deposition, což umožní tisk z různých materiálů, s rozdílnými fyzikálními vlastnosti. Potěší též kompatibilita, kterou tato 3D tiskárna nabídne. Bez problémů ji spárujete s většinou CAD modelovacích programů, stejně jako nabídne jistotu možnosti tisku i bez připojení k internetu. Že se jedná o jeden z nejlepších modelů na trhu, dokládá i její vítězství na 3D HUBS v roce 2015.

3D tiskárna Zortrax Inventure

Tento model je určený pro skutečné profesionály. K tomu přispívá i samotná technologie tisku. Tato tiskárna dokáže odstraňovat podpůrný materiál rozpuštěním, díky čemuž na finálním výrobku nenajdete jakékoliv stopy po odlamování podpor. To zvyšuje jeho výslednou kvalitu, díky čemuž se daný model hodí i na 3D tisk na zakázku. Co také neopomíjejme, to je i uzavřená tisková komora, ve které probíhá samotný tisk požadovaného produktu, který lze stejně jako v předchozím případě hravě vymodelovat prostřednictvím většiny CAD systémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *