Jak vybrat notebook na hry, pro domácnost či do kaneláře?

Starý notebook už dosluhuje a nedokáže plnit vaše základní požadavky? V tom případě je čas poohlédnout se po novém zařízení. To však pro všechny nemusí být úplně jednoduché, jelikož na trhu nalezneme širokou škálu notebooků, které prodejci vychvalují do nebes, ale nakonec ne vždy splní vaše očekávání. Pro výběr toho správného notebooku existuje řada parametrů, jež vám představíme, abyste byli v obraze.

Ještě před samotným výběrem zařízení je nutno vzít na vědomí, že nenajdeme perfektní notebook s velmi nízkou hmotností, extrémním výkonem, a navíc nízkou cenovkou. Ve většině případů musíte udělat kompromis. Jak tedy vybrat notebook tak, aby vyhovoval veškerým vašim nárokům? Důležité je si určit, na co ho vlastně budete používat. Hledáte notebook, který si poradí s náročnějšími aplikacemi, nebo vám postačí na pouhé kancelářské záležitosti?

Notebooky můžeme rozdělit do tří kategorií – herní, kancelářské a business notebooky.

Herní notebooky

Jedná se o výkonná zařízení se zabudovanými grafickými kartami – konkrétně GeForce či Radeon. Jejich komponenty jsou výkonnější, než je tomu u klasických notebooků. Mohou se pyšnit kvalitnější obrazovkou nebo také spolehlivým procesorem. Nejenže svým výkonem se mnohdy dokáží vyrovnat svým soupeřům stolním počítačům, ale především se dají přenášet, což je velkou výhodou. Samozřejmě musíte počítat s vyšší cenou.

Kancelářské notebooky

Zjednodušeně je můžeme popsat jako pracovní notebooky, které slouží pro pohodlnou práci s kancelářskými a dalšími méně náročnými aplikacemi, jako jsou internetový prohlížeč, MS Office, emailový klient atd.

Business notebooky

Mezi typické vlastnosti těchto notebooků patří především vysoká úroveň zabezpečení a kvalita. Z pohledu výkonu jsou to kvalitní a rychlá zařízení s výkonným procesorem – obvykle Intel Core i5, i7 nebo také i9. Grafické karty jsou u těchto typů notebooků ve většině případů zabudované napevno neboli integrované.

Jako rozumná volba do domácnosti i na kancelářské práce se jeví tzv. repasované notebooky. Primárně se sice nehodí na hry, ale nabízí dostatečný výkon a velmi solidní materiály. A samozřejmě i dostupnou cenu, což z daného sortimentu činí takřka neodolatelnou kategorii.

Repasované stroje, ale i předváděcí počítače, komponenty a baterie nabízí například tento e-shop s notebooky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *