Jak vybrat herní PC?

Bezpochyby existuje široké spektrum kritérií, podle kterých bychom si měli pořídit herní počítač, případně ho složit z jednotlivých komponent. A protože se blíží Vánoce, tak přichází čas vykouzlit někomu blízkému úsměv na tváři. Právě totiž milovníky her zajisté potěší nová herní mašina, na které rozjede i ty nejnovější kousky. Důležitá jsou tedy kritéria pro výběr toho správného a výkonného herního PC tak, abychom v konečném důsledku nezjistili, že přístroj se hodí akorát na kancelářské práce.

Podle čeho tedy vybrat kvalitní herní počítače a neprohloupit? V následujících řádcích se vám budeme snažit pomoct v široké nabídce zařízení zorientovat.

Užitečné rady a faktory, podle kterých se řídit při výběru herního PC

Důležité je si uvědomit, jaké hry vlastně na počítači budu hrát. Pokud preferujete nejnovější hry se speciálními efekty a náročnou grafikou, rozhodně si nepořídíte nějakého veterána. Ale je zapotřebí pouvažovat nad novým zařízením tak, aby zvládlo rozjet hry, které přijdou na trh i za několik let. Pokud jste obdivovatelé her staršího data, můžete přemýšlet nad méně výkonným počítačem.

Určete si cenový limit. Jelikož finanční hodnota dnešních počítačů se může pohybovat i v řádu desítek tisíc korun, tak je namístě stanovit určitou částku, kterou jste schopni za herní PC obětovat.

Nutno podotknout, že parametry samotné herní PC sestavy nejsou jedinou věci, kterou se budete zabývat. Bez kvalitních komponentů a periferií, jako jsou monitor, herní myš, reproduktory či sluchátka a klávesnice, to prostě nejde a rozhodně nedoporučujeme na nich šetřit, jelikož dokáží dokonale prohloubit váš zážitek z hraní.

Jak často hrajete?

Samozřejmě občasní hráči se mohou spokojit i s tzv. „lowendem“, který spustí i novější hry, ovšem se sníženými detaily na Full HD. Zařízení tohoto typu bez problémů pořídíte do 20 tisíc korun. Aktivní hráči potřebují výkonnější mašiny, aby utáhly každodenní nápor. Ty pořídíte od 25 až 30 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *