Jak vybrat iPhone servis?

Jak jsou na tom iPhone se spolehlivostí, si můžete zjistit na základě mnoha nezávislých studií. Ve zkratce: některé modely jsou hodnoceny jako vysoce spolehlivé, jiné obvykle trpí specifickými neduhy. V praxi se může stát cokoliv – i ta nejlépe zpracovaná elektronika je stále elektronika. A navíc hraje roli i lidský faktor, tedy způsob, jak se ke smartphonu chováme. Co si však počít v případě, kdy zařízení bez varování vypoví službu? Pokud není vaším hobby oprava iPhone, musíte se obrátit na servis.

Máte možnost volby. Kontaktovat první servis, který se vám vloudí do cesty, nebo výběru opravny věnovat pozornost. Pokud tušíte, že mezi servisy panují kvalitativní rozdíly, tušíte správně. Nechat iPhone „jen tak někde“ se nemusí vyplatit. Respektive se může prodražit.

Když už jste si jednou pořídili iPhone, smiřte se s tím, že se specifickými výhodami jdou ruku v ruce i jisté nevýhody. Produkty s logem nakousnutého jablka se vyznačují slušnou životností, ale také vyšší cenou. Tvoří samostatný ekosystém a neopraví vám je na každém rohu. Zkrátka a dobře jde o prémiový smartphone se vším, co k němu patří.

Na druhou stranu si můžete gratulovat. Pokud si nepotrpíte na vlastnictví nejnovějších modelů elektroniky čistě z důvodu, abyste se jimi mohli chlubit před ostatními, pravděpodobně si s iPhonem vystačíte několik dlouhých let, aniž by vám cokoliv chybělo. Apple uživatele zásobuje aktualizacemi a umožňuje jim využívat výhod iOS i na starších modelech. A právě zde je vidět markantní rozdíl mezi iPhonem a telefonem jiné značky. Jakékoliv problémy u staršího telefonu nižší třídy bývají pro uživatele impulsem k nákupu novějšího kousku, majitelé (byť staršího) iPhonu k tomu většinou nemají důvod a volí opravu.

Vraťme se však k vašemu problému. Ani iPhonům se potíže nevyhýbají a mohou být různého charakteru. Po určité době se přirozeně snižuje kapacita baterie, mohou se opotřebovat tlačítka nebo praskne displej po pádu na tvrdou zem (výměna displeje je vůbec jednou z nejčastějších servisních prací…). V rámci záruky se o nápravu postará autorizovaný servis. Ale komu mazlíka svěřit v době, kdy záruční lhůta pomine?

Ikonický iPhone toho vydrží hodně, ale nesmrtelný není. Kvalitní servis vám ušetří starosti i peníze.

Hledejte recenze a reference

Kdo nevyužívá potenciál internetu, je sám proti sobě. Až si vyhlédnete iPhone servis, koukněte se na jeho facebookový profil a zhodnoťte, jak komunikuje s klienty. Neváhejte položit dotaz a počkejte si na odpověď. Na základě odezvy si o úrovni opravny uděláte vlastní obrázek.

Některé servisy nabízí atraktivní slevy fanouškům. Jediným klikem na tlačítko „to se mi líbí“ ušetříte pěkných pár stokorun. Tímto způsobem se snaží zaujmout například známý iPhone servis Praha Apple Guru. Kdo sleduje jejich profil na FB, získá pěknou pětiprocentní slevu.

Na Facebooku a dalších sociálních sítích či fórech lze vysledovat úroveň spokojenosti zákazníků. Začtěte se do recenzí a zkušeností – právě ty mohou být při výběru iPhone servisu klíčové.

O kvalitě iPhone servisu může svědčit úroveň webu

Narazili jste na opravnu, která se prezentuje webdesignem jako z 90. let? Zpozorněte. Samozřejmě se může stát, že jinak kvalitní servis úroveň svých webových stránek neřeší… S největší pravděpodobností však půjde o opravnu, které není radno svěřit ani ovladač od televize.

Drtivá většina solidních opraven vzhled webu nepodceňuje. Stránky by měly odpovídat značce – být moderní a reprezentativní. Protože když se někdo nevěnuje jednomu z hlavních propagačních kanálů, jak se asi věnuje svým zákazníkům?

Cena rozhoduje (nejnižší nebrat!)

Majitel iPhonu se musí smířit s vyšší cenou originálních náhradních dílů, a tedy i s nákladnější opravou. Samozřejmě je hloupost slepě důvěřovat nejdražšímu servisu, ale stejně tak není moudré vsadit na opravdu, která je naopak podezřele levná. Důvodem nižších cen bývají neoriginální komponenty.

Vyplatí se důkladně prozkoumat nabídku. Ceny opravy nejnovějších modelů v ní pravděpodobně nenajdete, ovšem rok staré přístroje ano. Servis starších modelů je obvykle něco levnější, protože komponenty v průběhu času zlevňují.

Resumé? Z hlediska ceny se vyplácí volit zlatý střed – nejlevnější oprava iPhone se vám nemusí vyplatit. A samozřejmě přihlédnout k dalším faktorům.

Kdo vám dá něco navíc, má o vás zájem!

Poznávacím znamením profesionálů nejsou jen slevy, ale také nabídka příslušenství a doplňků. Narazíte-li na servis, který vám nabídne ochranné sklo na displej, kryt či jiné užitečné věci s možností odborné aplikace, buďte si jisti tím, že razí proklientský přístup.

Po „něčím navíc“ si může představit také možnost odeslání telefonu prostřednictvím kurýra. Kdo nemá času nazbyt, jistě tento benefit náležitě ocení.

Reprezentativní pobočka a rezervace termínu

Přestože se iPhone rozhodnete odeslat poštou, podívejte se na fotografie prodejny (solidní iPhone servis je má na webu). S provozovnou je to podobné jako se stránkami – moderní interiér je určitou zárukou toho, že to servis myslí se zákazníky vážně.

A ještě něco – profesionální servis umožňuje rezervaci termínu méně náročné opravy, kterou provádí na počkání. Nechat zákazníka čekat je nemyslitelné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *