Jak pracovat efektivně? Ohlídejte si ideální teplotu v kanceláři

Jaká je optimální teplota pro práci v kanceláři? Vnímáme ji subjektivně a je poměrně složité (ne-li nemožné) stanovit přesnou hodnotu. Někdo pracuje ve svetru, i když je v místnosti přes 22°C, jiný si vezme tričko s krátkým rukávem i v prostředí s teplotou pod 18°C. Co však konstatovat lze, je fakt, že teplota zásadně ovlivňuje pracovní výkon – a chceme-li pracovat skutečně efektivně, musíme se postarat, aby nám vyhovovala. Jak toho docílit?

Kvalitní klimatizační systém

Bez klimatizace ani ránu. V poslední dekádě v létě zažíváme tropická vedra a v kanceláři bez klimatizační jednotky se nedá vydržet. V zimě zase poslouží jako doplňkový zdroj tepla – možná jste to doposud netušili, ale klimatizace může teplo také vydávat. Mezi další výhody patří nejrůznější typy filtrací, které vzduch zbavují alergenů a v případě některých systémů dokonce i virů a dalších škodlivin.

Ale nabízí se i další a mnohem levnější možnost. Pokud si pořízení klimatizační jednotky nemůžete dovolit, případně ji z určitých důvodů nechcete nebo nemůžete používat a vytápění (např. protože nedisponuje adekvátním výkonem), nahraďte ji přenosným topidlem.

Skvělou volbou jsou topidla MASTER

Cenově dostupná, lehká a velmi efektivní jsou mobilní topidla Master, která najdete v nabídce specializovaného prodejce eprofi.cz, případně na webu profesionalni-topidla.cz. Do prostředí kanceláře jsou ideální volbou elektrická topidla, protože při svém provozu nespotřebovávají kyslík a neprodukují spaliny. Máte-li možnost odvětrávání, pak nejsou špatnou volbou ani topidla propan butan. Pořizovací cena váš rozpočet nerozhodí a získáte pomocníka, který v případě potřeby nastolí tepelnou pohodu během několika málo minut.

Neměli byste zapomínat ani na to, že celkový komfort prostředí ovlivňuje také vlhkost vzduchu (optimální hodnota relativní vlhkosti vzduchu je cca 40-70 %). Pokud máte pocit, že je ve vaší kanceláři vlhko, pořiďte si odvlhčovač vzduchu. Adsorbční i kondenzační odvlhčovače nastolí na vašem pracovišti mnohem zdravější prostředí. Podrobnosti o sortimentu špičkových odvlhčovačů MASTER najdete na webu odvlhcovace.info.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *