Šití je skvělý relax aneb Když vás bolí hlava z koukání do monitoru

Člověk by měl někdy vypnout a zabavit se jinak než sledováním Netflixu či skrolováním nástěnky na Facebooku. Způsobů, jak odpočívat, je mnoho. Spánek, čtení knihy, chvilka oddechu u dobré kávy, sport nebo vytváření nových věcí. I šití nám pomůže na chvíli hodit všechny starosti za hlavu.

Kreativní odpočinek

Celý den v jednom kole, zvlášť v současné situaci. Děti doma už se nudí, online výuka je občas náročná a do toho řešíme běžný chod domácnosti, práci a další věci, které je potřeba zařídit. Pokud při své práci zaměstnáváme nejvíce hlavu, trávíme hodiny u počítače a telefonu, potřebujeme pak nějakou kreativní činnost, aby si náš mozek odpočinul. Sednout si k šicímu stroji, dělat rukama a soustředit se jen na jednu jedinou věc je pro unavenou mysl skvělým relaxem. Navíc získáte kromě odpočinku i originální kousek do vašeho šatníku, protože si můžete ušít cokoli, po čem toužíte.

Vlastnoručně ušité

Právě možnost ušít si oblečení byla v minulosti tím hlavním, proč každý večer sedaly tisíce žen ke stroji a šily podle střihů ze zahraničních časopisů. Nedostatek oblečení se řešil tak, že se doma ušilo, přešilo nebo alespoň opravilo. Dnes máme v obchodech plné regály levných kousků oblečení z Číny a dalších zemí, kde je šijí za minimální ohodnocení. Nejen to je důvodem, proč se k šití vrací čím dál více žen a také mužů. Výhodou je také možnost upravit si rozměry podle své potřeby a nespoléhat na konfekci. Asi každý už někdy zažil marné běhání po obchodech a zkoušení něčeho, co stejně nesedělo tak, jak mělo. Když si chceme ušít vlastní oblečení, je šicí stroj skvělým pomocníkem. V ruce bychom nové tričko nebo třeba sukni šili nejspíš několik dní, na stroji je to otázka mnohem kratší doby. Kromě odhodlání a trpělivosti do začátků nic jiného nepotřebujeme, postupně se propracujeme od jednoduchých kousků až po ty složitější a nebudeme se bát ani pružných látek a úpletů. Pro začistění švů právě u těchto typů materiálů se hodí overlock, který se používá na obnitkování a oříznutí pružných úpletů.

Šitím si vytvoříme nové kousky do svého šatníku i pro své blízké. Cokoli se nám líbilo a nepovedlo se sehnat už nemusí být problém, místo hledání v obchodech si jednoduše ušijte podle svých představ cokoli chcete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *